Varovance Jureta Zdovca so pokopale napake v zadnji četrtini. Foto: MMC RTV SLO
Zmago Sagadin

Tekma je bila izredno izenačena. V prvi četrtini so za odtenek bolje igrali gostje, a so kljub temu Ljubljančani v 8. minuti povedli za 5 točk (18:13). Domači so imeli več priložnosti za povišanje prednosti, a so jih s prehitro izvedenimi napadi hitro zapravili. Vseeno so tudi pri Budučnosti storili nekaj napak, tako da so zeleno-beli četrtino dobili z 18:17.

Pozneje sta se z dobro igro izkazala Sašo Ožbolt in Nemanja Aleksandrov, v obrambi pa je nekajkrat odlično posredoval Matt Walsh. Gostje so Ljubljančane zaustavljali s številnimi osebnimi napakami, domači pa so napake pridno izkoriščali s prostim metom. Tretjo četrtino so veliko bolje začeli varovanci Jureta Zdovca, še posebej Walsh, ki je v 26. minuti z metom za tri točke rezultat izenačil na 52:52. Kljub dobri igri v obrambi pa domačim ni uspelo pobegniti svojemu nasprotniku.

V zadnji četrtini je imela Olimpija sijajno priložnost, da poveča svojo prednost (najvišjo prednost 7 točk je z metom za tri točke v 31. minuti postavil Ožbolt), a je nato kot po tekočem traku izgubljala žoge. V minuti je skopnelo kar 6 točk, Aleksandrov pa je nato napravil še nešportno osebno napako. Tri minute pred koncem so košarkarji iz Podgorice povedli s 70:72 in prednost do konca tekme niso izpustili iz rok.

Sagadin po manj kot letu zapušča Zadar
Upravni odbor Zadra je soglasno zamenjal Sagadina. Sodelovanje naj bi klub in slovenski strokovnjak prekinila sporazumno, razloga pa sta nezadovoljstvo z rezultati in slab odziv nekaterih igralcev. Sodu pa je izbil dno poraz proti Cedeviti v 16. krogu lige NLB.

Naslednik Sagadina še ni znan. Med kandidati se poleg pomočnika trenerja Tihomira Bujana, ki bo začasno prevzel vodenje moštva, omenjata še Dražen Anzulović in Josip Pino Grdović.