Goran Dragić je trojke metal 4/5. Foto: Reuters
Dirk Nowitzki je v zmagi nad Golden Statom dosegel 22 točk. Foto: EPA

Eric Bledsoe je zaradi poškodbe izpustil šesto tekmo zapored. Odkar ga ni v postavi, se je povprečje točk Gorana Dragića dvignilo s 14,3 na 20,6, povprečje podaj pa s 5 na 8,8.

MMC
New York je izgubil tudi proti Clippersom, kar je že njihov sedmi zaporedni poraz. Foto: EPA

Phoenix je očitno pravi strup za Blazerse, saj jih je premagal še drugič na tretji letošnji tekmi, Portland ima proti vsem preostalim ekipam v Ligi NBA razmerje zmag 12-1.

"Na vseh letošnjih medsebojnih tekmah smo bili boljši ali pa je bilo razmerje sil precej izenačeno. Ne vem, zakaj, a očitno nam njihov slog igre leži. Oni želijo igrati počasi, mi pa hitro, in to je naša prednost," je po tekmi razmišljal Goran Dragić, ki je bil glavni vzrok, da je Portland izgubil prvič po 5. novembru oziroma seriji 11 zmag.

V drugi četrtini ni kazalo na dokaj gladko zmago Sunsov, ki so zaostajali za 16. Takrat je vajeti v svoje roke vzel Dragić. Zadeval je iz vseh položajev in odlično razigraval soigralce, tako da se je zaostanek 23:39 spremenil v vodstvo 61:58. Phoenix je samo v drugi četrtini dosegel 40 točk.

"Goranu se je strgalo. Ko je v takem razpoloženju, mu samo daj žogo in se mu odmakni s poti," je povedal Channing Frye, ki je dosegel 25 točk. Sunsi so drugi polčas odprli z delnim izidom 10:0 in na začetku zadnje četrtine pobegnili na +19 (97:78).

"Vedno ko gledamo posnetke, imamo težave z igro na postavljen napad. Ko igramo hitro, pridemo do lahkih košev in odprtih metov za tri. Vsi hočejo igrati tako, ker nas zabava," je še povedal Dragić, ki že šesto tekmo ob sebi ni imel Erica Bledsoeja. Markieff Morris je prispeval 19 točk, njegov brat dvojček Marcus pa 15. Pri Portlandu je s 24 točkami izstopal LaMarcu Aldridge.

Prekinjen tudi niz San Antonia
V derbiju večera je bila Oklahoma s 94:88 boljša od San Antonia, ki je imel prav tako serijo enajstih zmag in je doživel šele drugi letošnji poraz. Kevin Duran je vknjižil 24 točk in 13 skokov, Reggie Jackson je imel s 23 točkami (met 10/14) rekorden večer kariere. Bil je tudi ključen mož v zaključku tekme, ko je dosegel osem točk zapored. Durant in Jackson sta dosegla zadnjih 13 točk Oklahome. "Nocoj nismo mogli ustaviti Jacksona," je povedal trener Spursov Gregg Popovich.

Cleveland nemočen ob vrnitvi LeBrona
V Cleveland se je prvič v letošnji sezoni vrnil LeBron James in v zmago Miamija (95:84) vgradil 28 točk, 8 skokov in 8 podaj. Vročica je zmagala osmič zapored.