Ernest Novak je s trojko tri sekunde pred koncem odločil tekmo na Kodeljevem. Foto: RTV SLO
Nikola Peković
Nikola Peković je bil nerešljiva uganka za obrambo rdeče-belih. Foto: EPA
Novak s trojkami pokopal Helios

V prvi četrtini so bili bolj razpoloženi gostitelji, ki so hitro povedli z 22:12 in po 10 minutah vodili s 26:18. Slovenski prvaki so pokazali zobe in z nizom 9:0 prevzeli vodstvo. Ob polčasu je Slovan vodil za tri točke (43:40). V tretji četrtini so bili boljši Domžalčani, prebudil se je Darijo Krejič, ki je v 34. minuti zadel trojko za 62:70.

Clemons in Novak junaka končnice
Po košu Jacka Ingrama pet minut pred koncem je vse kazalo na zmago gostov (65:74). Kodeljevčani se niso predali, z dvema trojkama Eniqueja Clemonsa (15 točk) so uspeli izenačiti (74:74). Ingram je poskrbel za novo vodstvo Heliosa, v zadnjih dveh minutah se izid ni spremenil. V zadnji akcijiSlovana je najprej Clemons zgrešil trojko, potem pa je iz težkega položaja zadel Ernest Novak. Domžalčanom so ostale še tri sekunde, a je bil Ingram nenatančen.

Peković razred zase v Pionirju
Veliki beograjski derbi je v dvorani Pionir gladko dobil Partizan, ki je z 82:67 nadigral Crveno zvezdo. Blestel je Nikola Peković, ki je dosegel 23 točk (met za dve 8/9, prosti meti 7/7) in 10 skokov.

Union Olimpija v nedeljo ob 12.00 gostuje pri Vojvodini.