Richard Shields je v Novem Sadu Krko popeljal do druge zmage na srbskih tleh. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Davor Marcelić, Darko Habuš
Pri Ciboni je pred desetimi leti, ko je ta v Pionirju ugnala Partizana, igral tudi Davor Marcelić. 39-letni Hrvat zaradi poškodbe v Novem Sadu Krki ni mogel pomagati. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Jure Zdovc
Jure Zdovc je v Ligi NLB slavil četrtič. Foto: Pia Nikolič/kosarka.si
Junior Lorinza Harrington
Harrington je imel danes v Tivoliju odličen večer. Šestkrat je vrgel s črte 6,25, zgrešil pa ni niti enkrat. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Nicholas Jacobson
Brez Nicolasa Jacobsona bi Domžalčani v Zagrebu verjetno doživeli pravo blamažo. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Aleksej Laškevič
Edini, ki je strelsko lahko sledil razigranemu Američanu, je bil Aleksej Laškevič, ki je dosegel 10 točk. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si

Po Unionu Olimpiji, ki je v sredo v napeti tekmi ugnala Vojvodino, je v Novem Sadu slavila še Krka, ki je gostitelje ugnala s 77:76. Četa Ivana Sunare je prve minute prepustila Srbom, ki so v 9. minuti vodili s 16:11, kar je bila tudi njihova najvišja prednost na srečanju. Ko so Dolenjci v 13. minuti po trojki Richarda Shieldsa drugič prešli v vodstvo (21:24), tega niso izpustili vse do konca zadnje četrtine.

Krki ugaja srbski parket
Čeprav so Novomeščani igrali brez prvega organizatorja igre Simona Petrova, namesto njega je v prvi peterki tekmo začel Bojan Krivec, so gostje tudi v drugem delu držali vse niti igre v svojih rokah. Tako je prednost v 26. minuti znašala 14 točk (40:54), po nekaj napakah gostov pa se je ta na začetku zadnje četrtine povsem stopila in nekaj več kot sedem minut pred koncem znašala le še štiri točke. Ko se je razigral Vonteego Cummings, ki je v zadnjih petih minutah dosegel 11 od svojih 16 točk, je Vojvodina minuto pred koncem povedla (72:71). Odločilna prosta meta je zadel Jure Balažič in Krka je slavila svojo drugo zmago na srbskih tleh v letošnji sezoni.

Zdovc porazil nekdanje delodajalce
Srečanje med Union Olimpijo in Splitom, na katerega spomini vežejo tudi Jureta Zdovca, je bilo v prvem polčasu zelo izenačeno, ekipi pa sta si kar devetkrat izmenjali vodstvi. Dalmatinci so v 14. minuti po dveh prostih metih Joška Poljaka vodili s petimi točkami razlike (29:24), gostitelji pa so vrnili z enako mero in prek Lorinze Harringtona in Vladimirja Golubovića povedli z 38:31 (delni izid 12:0).

Lorinza Harrington MVP kroga
Prav Američan, ki je tivolsko moštvo okrepil pred tekmo z berlinsko Albo, se je danes še posebej izkazal, saj je tekmo končal s 27 točkami, od katerih jih je 18 dosegel s črte za tri točke (met 6/6). Zeleno-beli so bolje zaigrali po prihodu iz slačilnic, saj so v 27. minuti po dveh zaporednih trojkah Harringtona povedli s 56:43. Prednost zmajev do konca srečanja ni skopnela na manj kot šest točk in zmaga domačih ni bila vprašljiva.

Dvoboj začelja lestvice Zagrebu
Čeprav so se Domžalčani že pred tekmo zavedali, da je srečanje z Zagrebom eno odločilnih v boju za obstanek v ligi, so v hrvaški prestolnici izgubili in z "mravljami" zamenjali mesta na lestvici. Edini, ki je hrvaškim pokalnim prvakom sploh lahko resneje konkuriral, je bil Nicolas Jacobson, ki je že ob polčasu dosegel 21 točk (sedem trojk), ob koncu tekme pa jih je skupno dosegel 26 (1/2 za dve, 8/15 za tri).

Preveč nihanja v igri Domžalčanov
Za slovenske prvake iz leta 2007 se srečanje ni začelo vzpodbudno, saj so hrvaški pokalni prvaki na krilih Krunoslava Simona (18 točk v prvem polčasu, ob koncu 29) povedli z 9:0. Hrvati so v 8. minuti vodili že s 14 točkami prednosti (23:9), a so se varovanci Rada Trifunoviča na krilih Jacobsona približali v drugi četrtini, ki so jo tudi dobili s petimi točkami razlike. Nihanje v igri je sledilo tudi v drugem polčasu, ko so se Zagrebčani znova odlepili na 14 točk razlike (58:44), v 34. minuti pa je bil rezultat znova poravnan na 61. Barvarji do konca srečanja niso uspeli resneje ogroziti Zagreba, čeprav so bili v zadnjih dveh minutah nekajkrat zelo blizu.

Po 10 letih zmaga Cibone v Beogradu
Varovanci Velimirja Perasovića so še v 38. minuti izgubljali s šestimi točkami zaostanka (70:76), pozneje pa napravili delni izid 9:0 in po desetih letih, ko je Cibona v Evroligi v Beogradu ugnala Partizana, znova slavili v srbski prestolnici. Crveni zvezdi ni zadostovalo niti sedemnajst točk prednosti, ki so jih imeli varovanci Svetislava Pešića v drugi četrtini (44:27), pokopala jih je nova izjemna predstava Alana Andersona, ki je ob koncu dosegel 22 točk (iz igre 7/11) in 9 skokov.