Poleg Gorana Dragiča je po podpisu trimesečne pogodbe zaigral tudi center Chris Booker. V 17 minutah je zbral štiri točke in kar devet skokov. Foto: RTV SLO
Marko Milič
Marko Milič pod košem izjemno sodeluje z Miho Zupanom. Foto: RTV SLO
Robert Troha, Aljaž Janža, Helios
Košarkarji Heliosa so iz igre metali le 36-odstotno in izgubili 13 žog. Foto: RTV SLO
Lahko delo Olimpije

V Tivoliju je bilo 83:66, zmaji pa so tekmo začeli podobno kot ob sredinem porazu proti Geoplinu Slovanu. Trdna obramba jih je popeljala do hitrih protinapadov, ki bodo očitno eden glavnih letošnjih adutov, in na krilih Ronella Taylorja prišli tudi do prednosti devetih točk.

Milič: Troha - 12:9
Slovenski prvaki so izid izenačili v 14. minuti (34:34), na odmor pa odšli z zaostankom štirih točk (47:43). Majhno prednost je zeleno-belim pred odmorom s prostih metov prinesel Marko Milič, ki je v drugem delu dosegel kar 12 točk. Na drugi strani je bil odličen Robert Troha z devetimi.

Dragič dodal pomemben delež
Zeleno-beli so ob koncu tretje četrtine povedli za deset točk (59:49), ob koncu 33. minute pa za 14 (67:53). Znali so odgovoriti tudi na serijo gostov 10:2 (69:63) in v zadnjih minutah povsem zatrli tekmeca. Pomembno vlogo je ob debiju po urejeni dokumentaciji o posoji iz Tau Ceramice odigral Goran Dragič. V 25 minutah je zbral osem točk, dva skoka in pet podaj, nekaj tudi Miliču, ki je bil s 23 točkami prvo ime tekme.

Bečirovič: Napad še škripa
Memi Bečirovič, trener Uniona Olimpije: "V prvem polčasu sem bil nezadovoljen z obrambo, delovali smo raztrgano, verjetno je bila to posledica poraza z Geoplinom Slovanom pred dnevi. V nadaljevanju smo se popravili, Heliosu je nekoliko padla tudi zbranost. Napad pa nam še škripa. Zakaj? Igralci, ki se nam priključujejo, še ne poznajo dovolj sistema igre, zato je težko obdržati tekočo igro vseh 40 minut."

Goran Dragič: "Res smo tekmo začeli živčno, soigralci se še ne poznamo dovolj, treba bo še delati. V drugem polčasu je bila obramba boljša, a še ne dovolj kakovostna."

Martič: Razlika ni odsev realnega stanja
Zoran Martič, trener Heliosa: "Razlika ne odseva realnega stanja, Union Olimpija je bila boljša, a ne toliko, kot kaže rezultat. V zadnji četrtini smo bili tako nezbrani, da tudi iz ugodnih položajev nismo zadevali, naše nespretnosti je Olimpija znala izkoristiti."

Kodeljevčani zapretili ob koncu tekme
Geoplin Slovan je v zadnji tekmi kroga proti Širokemu Prima Pivu izgubil z 80:78. Kodeljevčani so ves čas tekme bili v povsem podrejenem položaju, v sami končnici pa le ogrozili gostitelje. Še v 39. minuti so zaostajali za devet točk (76:67), nato pa sta na sceno z zadetima trojkama stopila Ernest Novak in Ricky Clemons. Stvari je na svoje mesto postavil prvi strelec tekme Siniša Štemberger.