Bojan Bogdanović je v prvi četrtini zadel vseh pet metov iz igre in dosegel 14 točk. S tem je izenačil svoj najboljši točkovni izkupiček s tekme v Stožicah. Foto: MMC RTVSLO/Sandi Fišer
Dylan Page
Dylan Page je bil s statističnim indeksom 22 sicer najboljši košarkar večera, toda njegovi soigralci so bili večinoma povsem razglašeni, tako da je bil poraz neizbežen. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Saša Vujačić in Kostas Papanikolaou
Saša Vujačić je bil prejšnji teden MVP kroga, tokrat pa se ni ravno proslavil. Dosegel je osem točk ob metu iz igre 2/9, njegova ekipa Anadolu Efes pa je v Atenah proti Olympiacosu izgubila s 75:53. Foto: EPA

Z morebitnim podvigom bi si Olimpija podaljšala upe na uvrstitev v 2. del Evrolige, toda ob slabi predstavi branilcev (Waters je izgubil pet žog, Blažič je iz igre metal 2/8, Finca Salin in Rannikko pa nista zmogla niti točke) je bila lahek plen tekmecev, za katere je kljub težavam z gležnjem igral Bo McCalebb. Hrvat Bojan Bogdanović je v prvi četrtini (22:12) dosegel 14 od svojih 19 točk in bil najzaslužnejši, da je razlika hitro dosegla 18 točk.

V tretji četrtini se je Olimpiji, pri kateri so zadevali le Dylan Page (23 točk, trojke 5/7), Alen Omić (13) in Aron Baynes (nov dvojni dvojček: 10 točk in 10 skokov), uspelo približati zgolj na 13 točk, za kakšen preobrat pa ob tako nezbrani igri ni imela nobene možnosti. Fenerbahče je največ vodil v 38. minuti, ko je bilo 85:58. Turška ekipa je imela 61-odstoten met za dve točki, Olimpija le 36-odstotnega, tako da ji niti krepko dobljen skok (29:43) ni pomagal.

Sašo Filipovski: "Tekma s Partizanom nam je pobrala veliko energije. Fenerbahče je igral čvrsto v obrambi, imeli smo tudi težavo z njihovo igro po globini. Nismo našli orožja za njihovo moč in višino. V drugem polčasu je bilo bolje, žoga je krožila, zapirali smo raketo, toda njihova kakovost je enostavno prišla v ospredje."

Prva četrtina (22:12): 14 točk Bogdanovića
Več kot tri minute je potreboval Fenerbahče, da se je na semaforju znebil ničle, nato je šest točk zapored dosegel Bogdanović. Z delnim izidom 11:0 je Fenerbahče povedel s 15:7. Page je s svojo drugo trojko (v prvi četrtini je dosegel osem točk) ustavil nalet gostiteljev, pri katerih je neusmiljeno zadeval Bogdanović in že po desetih minutah izenačil svoj letošnji najboljši dosežek v Evroligi (14 točk).

Druga četrtina (21:14): Blažič tokrat neprepoznaven
Emir Preldžić je s trojko povišal na 29:14, v 18. minuti pa je bilo že 40:22. Sašo Filipovski nikakor ni našel razpoložene peterke. Zlasti branilci so bili povsem razglašeni. Jaka Blažič, ki je blestel prejšnji teden proti Cantuju, je bil nerazpoznaven. Le Dylan Page si je zaslužil pozitivno oceno (12 točk do polčasa). Tik pred polčasom je turška ekipa vodila za 19.

Tretja četrtina (21:22): Olimpija prišla le na -13
Zabijanje Baynesa je vlilo upanje na boljše nadaljevanje, vendar se Olimpiji ni uspelo bistveno približati. Ko je hitri McCalebb ušel zelo slabemu Watersu in po uspešnem polaganju zadel še prosti met, je razlika porasla na 18 točk (53:38). Redko se je Olimpija ubranila, je bil pa napad v tej četrtini vendarle boljši. Page je prišel do svoje 20. točke, Baynes do 10.

Zadnja četrtina (21:20): Razlika dosegla 27 točk
Page je zadel svojo peto trojko iz sedmih poskusov, če bi zadel še v naslednjem napadu, pa bi bila razlika prvič v 2. polčasu le deset točk in še bi bilo upanje. A je zgrešil, na drugi strani pa je bil izza črte natančen Omer Onan (67:51). Z delnim izidom 7:0 je Fenerbahče prvič povedel za 20 točk (74:54), najvišja razlika pa je bila v 38. minuti: 85:58.

REAL MADRID - HIMKI MOSKVA

FENERBAHČE ÜLKER 7 4 3 +11 11 REAL MADRID 6 4 2 +30 10 HIMKI MOSKVA 6 4 2 -1 10 PANATHINAIKOS 6 3 3 +3 9 UNION OLIMPIJA 7 2 5 -49 9 MAPOORO CANTU 6 2 4 +6 8

.

Skupina B:
ELAN CHALON - ALBA BERLIN
82:87 (20:15, 13:20, 20:18, 29:34) Schilb in Rush po 21; Idbihi 16.

UNICAJA MALAGA
- ASSECO PROKOM
63:48 (13:13, 21:10, 13:8, 16:17)
Perović 12, Calloway 11 ... Dragić 6 (2/4) in 6 skokov; Hrycaniuk 10.

Petek ob 20.45:
MONTEPASCHI SIENA - MACCABI

UNICAJA MALAGA 7 6 1 +31 13 MACCABI TEL AVIV 6 5 1 +67 11 ALBA BERLIN 7 3 4 -2 10 MONTEPASCHI SIENA 6 3 3 +26 9 ELAN CHALON 7 2 5 -37 9 ASSECO PROKOM 7 1 6 -85 8

.
Skupina C:
OLYMPIACOS -
ANADOLU EFES
75:53 (23:20, 12:6, 24:16, 16:11)
Papanikolaou 17, Spanoulis 14; Lucas 15, Vujačić (iz igre 2/9) in Erden po 8.

EMPORIO ARMANI - CEDEVITA ZAGREB
75:60 (20:18, 16:19, 25:9, 14:14)
Fotsis 15; Bilan 15.

Petek ob 18.45:
ŽALGIRIS - CAJA LABORAL

OLYMPIACOS 7 5 2 +14 12 ŽALGIRIS 6 5 1 +68 11 ANADOLU EFES 7 4 3 +23 11 EMPORIO ARMANI 7 3 4 -2 10 CEDEVITA ZAGREB 7 2 5 -67 9 CAJA LABORAL 6 1 5 -36 7

Skupina D:
CSKA MOSKVA - PARTIZAN
78:61 (23:22, 25:14, 13:12, 17:13)
Weems 14, Christmas 13; Lučić in Milosavljević po 12.

BARCELONA - LIETUVOS RYTAS
90:66 (27:18, 15:27, 26:15, 22:6)
Navarro 24, Tomić 17 ... Lorbek 11 (iz igre 4/5) v 23 minutah; Radošević 14.

Petek ob 19.00:
BEŠIKTAŠ - BROSE BASKETS

BARCELONA 7 7 0 +110 12 CSKA MOSKVA 7 6 1 +48 13 BEŠIKTAŠ 6 3 3 -17 9 PARTIZAN 7 1 6 -39 8 BROSE BASKETS 6 2 4 -45 8 LIETUVOS RYTAS 7 1 6 -57 8