Partizan je skok dobil s 40:27. Novica Veličković je bil prvi skakalec tekme s sedmimi ujetimi žogami. Foto: EPA
Milenko Tepić
Milenko Tepić je bil najboljši strelec Partizana. Foto: MMC RTV SLO

Cibona ni imela posebnih težav s Hemofarmom in je zmagala s 77:65. Finale turnirja Final four bo tako ponudil obračun nekdanjih evropskih prvakov, favorit pa bo zlasti zaradi peklenskega ozračja, ki ga bo pripravilo 20 tisoč gledalcev v beograjski Areni, Partizan.

Volkovi že v prvi četrtini do visoke prednosti
Cibona je vodila vso tekmo. Po delnem izidu 14:0 (šest zaporednih točk je pri tem prispeval Earl Calloway) je bilo že v prvi četrtini plus 15. Hemofarm se je pred polčasom približal na 31:26, toda ob odmoru je bilo spet varnih 12 zaloge. Razlika, razen povsem na koncu, ni padla pod 10 točk. Cibona je največ vodila za 17 (66:49, 68:51). Prvi strelec je bil Alan Jeffrey Anderson s 24 točkami, polovico jih je dosegel s prostih metov. Za Hemofarm je Nebojša Joksimovič v 13 minutah dosegel dve točki.

Partizan prvih pet minut "mrtev"
Več(er)ni derbi se je začel s Partizanovim mrkom, saj je prvi točki dosegel šele po petih minutah, vseeno pa zaostanek 11:0 do konca prve četrtine spremenil v vodstvo s 13:11. Izid je bil zadnjič izenačen pri 18:18. Prvi strelec tekme Milenko Tepić je polovico od svojih 14 točk dosegel v drugi četrtini, po kateri so dvakratni zmagovalci Jadranske lige vodili za osem in precej varno razliko držali do konca. Crvena zvezda se je najbolj približala v 34. minuti, ko je po trojki nekdanjega igralca Indiane Andreja Owensa znižala na 48:45.