Laščani so v tretjem poskusu le dosegli prvo zmago. Varovanci Aleša Pipana so se znesli nad Širokom, saj so slavili z 32 točkami razlike. Geoplin Slovan je izgubil proti branilcu naslova Reflexu, Domžalčani pa so tudi v tretjem nastopu ostali brez zmage. Tokrat so izgubili v gosteh proti Šibenki.

Ljubljančani rušijo tradicijo
Tradicija pred tekmo je bila sicer na strani Beograjčanov, ki so v 47 medsebojnih tekmah doma zmagali 38-krat. Slovenski prvaki so si zmago priborili s hitro in domiselno igro v napadu.

Prva četrtina je pripadla Beograjčanom (23:19), nato pa so igralci Olimpije zaigrali kot prerojeni. Razigral se je Pavič (9 točk v 2. četrtini) in prednost slovenskih prvakov je narasla na 13 točk. Pri zeleno-belih sta po prvem delu najboljša strelca Vladimer Boisa in Smiljan Pavič (oba po 9 točk), pri gostiteljih pa je največ točk prispeval Vuk Radivojević (14).

Slovenci so tudi po odmoru odločno začeli. Z dobro igro v obrambi je Olimpija ponovno pobegnila na 13 točk prednosti (50:37). Košarkarji Crvene zvezde so ulovili korak z Ljubljančani in izid znižali na dve točki zaostanka. Tretja četrtina se je končala s prednostjo Olimpije štirih točk.

Varovanci Saša Filipovskega so v končnici po zaslugi dobrega meta za tri (skupno 50-odstotno) še drugič zapored premagali rdeče-bele v gosteh.

Laščani so se znesli nas Širokim Birjegom
Pivovarna Laško je proti ekipi, ki jo vodi nekdanji trener Slovana Ivan Sunara ob polčasu vodila že s 17 točkami razlike. V drugem delu sta oba trenerja dala priložnost mlajšim igralcem, slovenski predstavniki pa so prednost le še povečevali in na koncu slavili kar z 81:49.

Manj uspešni so bili košarkarji Heliosa iz Domžal. V Šibeniku Domžalčani nikakor niso mogli zaustaviti Toroman, ki je dosegel 37 točk. Slovenci so še upali na preobrat do izida 71:66 za Šibenik, nato pa je Toroman zapored dosegel pet točk in zapečatil usodo Heliosa.

3. KROG, izidi:

CRVENA ZVEZDA - UNION OLIMPIJA
71:84 (23:19, 12:23, 20:17, 16:25)
Radivojević 25, Wisniewski 11; Boisa 19, Ožbolt 16, Bocevski 15, Mance 12, Pavič 10.

PIVOVARNA LAŠKO - ŠIROKI HERCEGTISAK
81:49 (16:9, 27:17, 17:15, 21:8)
Troha 26, Joksimovič 12, Rizvič 10; Perković 12, Princ in Dundović po 8.

REFLEX - GEOPLIN SLOVAN
86:61 (21:18, 18:13, 23:17, 24:13)
Majstorović 14, Popović 13, Marinović 12, John 11; Pašalić 17, Dončić 13, Paravinja 9.

ŠIBENKA - HELIOS DOMŽALE
80:72 (28:17, 14:17, 16:19, 22:19)
Toroman 37, Čolak in Vidačak po 14; Laskevič 21, Ercegovič 14, Janža 12, Močnik 11.

BUDUĆNOST - CIBONA VIP
91:85 (25:21, 27:14, 17:28, 22:22)
Koljević 29, Marjanović 16, Vukčević 15; Žižić 25, Štimac 20.

ZADAR - SPLIT CO
81:56 (25:19, 21:15, 15:10, 20:12)
Johnson 16, Kyle in Štemberger po 13, Lalić in Naglić po 10; Rančić 16, Ukić 14.

ZAGREB - PARTIZAN MOBTEL
* 103:96 (21:23, 25:20, 22:21, 20:24)
Miljković 25, Tomas 22, Simon 19, J. Garma 18; Milojević 34, Avdalović 21.
* - po podaljšku

BOSNA ASA - HEMOFARM
78:84 (23:24, 21:18, 21:19, 13:23)
Bajramović 24; Bogavac 28, Cummings 15.

HEMOFARM 3 3 0 +62 6 REFLEX 3 3 0 +53 6 UNION OLIMPIJA 3 3 0 +51 6 PARTIZAN MOBTEL 3 2 1 +44 5 BOSNA ASA 3 2 1 +13 5 CIBONA VIP 3 2 1 + 7 5 BUDUĆNOST 3 2 1 - 5 5 ZADAR 3 1 2 + 9 4 PIVOVARNA LAŠKO 3 1 2 + 6 4 CRVENA ZVEZDA 3 1 2 - 9 4 ŠIBENKA 3 1 2 -24 4 GEOPLIN SLOVAN 3 1 2 -26 4 ZAGREB 3 1 2 -28 4 ŠIROKI HERCEGTISAK 3 1 2 -47 4 SPLIT CO 3 0 3 -44 3 HELIOS DOMŽALE 3 0 3 -61 3