Zmaji so bili v domu Dražena Petrovića nebogljeni kot že dolgo ne. Brezvoljna igra, premalo agresivna obramba in podrejenost v skoku so že na začetku tekme nakazali, da tokrat ne bo kruha za varovance Saša Filipovskega. Domači so bili nato za razred boljši nasprotnik in zasluženo visoko slavili.

Cibona je tekmo začela izjemno agresivno in že po dveh minutah povedla z 11:4. Trener Sašo Filipovski je vzel minuto odmora, ki je vsaj malo prebudila igralce Olimpije. Ti sicer niso prehiteli "cibosov", so pa prvih deset minut končali z znosnimi šestimi točkami zaostanka (25:19).

Toda že v nadaljevanju druge četrtine so Zagrebčani prestavili v višjo prestavo in se odlepili na 33:19. Nemočni zmaji, ki so delovali popolnoma brezvoljno, so bili v obrambi premalo agresivni, predvsem pa je šepal skok. Volkovi so odlični obrambi dodali še "poletnost" v napadu in višali prednost iz minute v minuto. Po trojki Petrova v zadnji sekundi se je polčas končal z 52:37.

Tudi po odmoru se je kalvarija Olimpije nadaljevala. Po košu Bariše Krasića so namreč Zagrebčani povedli z 58:38, v 25. minuti pa že s 67:41. Filipovski je zahteval minuto odmora, ki pa ni spremenila poteka igre. Dodaten udarec so Ljubljančani doživeli, ko je moral ob koncu 3. četrtine s petimi osebnimi napakami igrišče zapustiti Sašo Ožbolt, ki je bil s 13 točkami edini razploženi igralec Olimpije. A na srečo so v zadnji četrtini popustili tudi domači in očitno utrujenim gostom dovolili, da so znižali visok zaostanek.