Igokea ni bila kos Unionu Olimpiji

Olimpija je pred približno dva tisoč gledalci s prvo peterko Vlado Ilievski, Sašo Ožbolt, Dino Murič, Damir Markota in Aloysius Anagonye dobro začela srečanje ter povedla s 13:1 in 19:2. Do 9. minute je trener Jure Zdovc v igro poslal vseh 10 košarkarjev, ki jih je imel na voljo, in razlika se je zmanjšala le na šest točk prednosti, vendar so najboljši Olimpijini možje ob koncu polčasa naskok znova povečali (36:22).
Markota s trojko potrdil zmago
V drugem polčasu je Olimpija še naprej suvereno držala lepo vodstvo, vse do šest minut pred koncem, ko so gostje iz Aleksandrovca znižali na 52:46. S trojko je odgovoril Markota, a na drugi strani je bil izza črte v naslednjem napadu uspešen tudi Brian Chase. Enako se je zgodilo po trojki Vlada Ilievskega za izid 58:52.
Zmagovalca je dokončno odločil Markota z novo trojko pol minute pred koncem (61:54). 24-letni krilni center je bil z 19 točkami tudi najboljši strelec Olimpije. Igokea je zgrešila kar 10 prostih metov (15/25), obe ekipi pa sta izgubili po 19 žog.
Pri ljubljanski ekipi v moštvu še ni bilo Kevinna Pinkneya, Zorana Vrkića, Kennyja Gregoryja, Giorgija Šermadinija, Sasuja Salina in Marqueja Perryja, ki še niso registrirani za igranje v Ligi NLB.
Novomeščani do dveh točk v Pecari
Košarkarji Krke so na gostovanju v Širokem Brijegu slavili z 72:62. Slovenski prvaki so na parketu dvorane Pecara z izjemo uvodnih minut bolj ali manj vseskozi prevladovali, gostiteljem pa so usodni udarec zadali ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine.
Najvišjo prednost 12 točk (27:15) so imeli na začetku druge četrtine po trojki v prvem polčasu izjemno razpoloženega Jureta Balažiča, ki je do odmora dosegel deset od svojih 14 točk na tekmi. V končnici prvega dela je do sape prišel tudi Široki, ki se je nekajkrat približal na štiri točke zaostanka, v 26. minuti pa je celo izenačil na 40:40. Novomeščani so z delnim izidom 7:0 znova prevzeli pobudo, v 32. minuti pa povedli s +15 (59:44) in odločili zmagovalca.