Paolo Marinelli, Fran Pilepić in Luka Babić
Malcolm Armstead
Krka doma izgubila s Partizanom

Ljubljančani, ki so v zadnjem tednu morali priznati premoč tudi Krki in Ciboni, so tako klonili tretjič zapored.
V Zagrebu niso mogli računati na pomoč Luke Rupnika, ki bo po poškodbi hrbta na ponedeljkovem treningu počival slaba dva meseca. V 35. minuti se je zdelo, da bo Cedevita pred 600 gledalci suvereno prišla do zmage, saj je povedla z 61:46, toda Olimpija se je slabi dve minuti pred koncem po nekaj lahkih koših približala na 64:60. Preobrat ji na koncu ni uspel.
Zeleno-beli so dobili prvo četrtino z 12:18, vendar so gostitelji že do odmora povedli. Po prvem polčasu je bilo 32:29. V tretji četrtini je najvišja prednost Cedevite znašala osem točk, pred zadnjimi 10 minutami pa je semafor kazal izid 50:44. V prvi polovici četrte četrtine je Olimpija dosegla le dve točki, nato pa je boljše minute s trojko napovedal Marko Marinović. Žal so bili Ljubljančani v zadnji minuti znova nenatančni, zgrešili so tudi dva meta za tri. Skupaj so trojke metali 4/28, v prvem polčasu niso zadeli niti ene (0/15).
Novomeščanom trojke niso pomagale
Krka je na zadnjih devetih tekmah ugnala le Olimpijo. Proti Partizanu je iz 25 poskusov sicer zadela 11 trojk, vendar je imela slabši odstotek meta za dve točki (13/30). Višina in moč gostujočih igralcev sta bili tokrat odločilni za končni razplet.

Tudi ko so Dolenjci sredi prvega polčasa trojke metali 6/7, so zaostajali za tekmecem. Razlika je bila sicer minimalna, a ko se je met z razdalje ustavil, so Beograjčani hitro pobegnili na dvomestno prednost. Takšno so imeli tudi v 36. minuti (62:73), ko je Krka krenila v zadnji poskus preobrata. Prišla je na pet točk zaostanka (68:73), več pa ji Milan Mačvan (24 točk, 8 skokov, 6 podaj, indeks 32) in druščina niso dovolili.

Izjava po tekmi
Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Že zadnje tri tekme nismo pravi na igrišču. Delujemo utrujeni in dekoncentrirani. Če želiš premagati Cedevito v Zagrebu, si ne smeš dovoliti toliko zgrešenih prostih metov in odprtih trojk. Preveč smo poskušali z meti za tri točke. Moji igralci so imeli veliko odprtih metov, ki bi jih morali zadevati. Za zmago bi potrebovali vsaj enega razigranega igralca. Določeni naši igralci, ki so dobili veliko priložnosti za igro, preprosto niso dali dovolj na parketu."