Vjačeslav Kravcov, ki smo ga lahko z ukrajinsko reprezentanco videli tudi na evropskem prvenstvu v Ljubljani leta 2013, je za novi klub dosegel 12 točk. Foto: EPA
Olimpija skrivnostno poravnala dolg do KZS-ja

Valencia sicer ni blestela, a je imela 76-odstoten met za dve točki, Olimpija pa 44-odstotnega. Ukrajinski center Vjačeslav Kravcov, ki je šele pred dnevi okrepil Valencio, je z odličnim metom (za dve 4/4, prosti meti 4/5) v le 13 minutah dosegel 12 točk. Pri Unionu Olimpiji je bil prvi strelec Gregor Hrovat s 14 točkami.

Valencia do polčasa dosegla 46 točk
Olimpija, utrujena po naporni poti iz Skopja, kjer je v ponedeljek v Ligi Aba premagala Karpoš Sokole, je v prvem polčasu pozabila na obrambo. Valencia je že v 3. minuti vodila z 10:1, po trojki Bojana Dubljevića je bilo v 6. minuti 17:6. Ljubljanska ekipa je vseeno za silo vzpostavila ravnotežje in si kljub številnim izgubljenim žogam (13 v prvem polčasu) do glavnega odmora ni nabrala večjega dodatnega zaostanka (46:32).

Upanje tlelo do zadnjih minut tretje četrtine
V tretji četrtini košarkarji obeh ekip gledalcem niso ponudili užitkov. Tudi Valencia je delala številne napake, serijsko grešila trojke in v tem obdobju dosegla le 15 točk, kar bi kakovostna ekipa gotovo kaznovala. Če bi bil Brandon Jefferson (13 točk, a večina šele takrat, ko je bilo že vse odločeno) bolj razpoložen, bi lahko Olimpija resneje zagrozila, tako pa je z nekaj prebliski prišla zgolj na deset točk zaostanka. Še v 28. minuti je bilo 56:46, a je naslednjih sedem točk dosegla Valencia in o zmagovalcu ni bilo več dvoma.
Okorn: Bili smo preveč sramežljivi in mehki
"Vse je bilo jasno na parketu. Ne smemo biti preveč razočarani, saj smo naredili vse kar smo lahko. Zagotovo bi lahko boljše odprli srečanje, ampak smo bili preveč sramežljivi in mehki. Valencia je to izkoristila in se že na začetku tekme oddaljila. V drugem polčasu je bila razlika približno enaka, trudili smo se, a Valencia je bila vseskozi boljši nasprotnik," je poudaril trener Ljubljančanov Gašper Okorn.