Alen Omić se je izkazal v končnici. Foto: Aleš Fevžer
Union Olimpija
Union Olimpija ima po 19 krogih 29 točk. Foto: Aleš Fevžer
Klemen Prepelič, Dino Murić in Jaka Blažič
Klemen Prepelič (levo) je zadel šest trojk iz 12 poskusov. Foto: Aleš Fevžer

Igokea je doživela četrti poraz in šele drugega v zadnjih enajstih krogih. Ljubljančani imajo sedem krogov pred koncem rednega dela še vedno možnosti za uvrstitev med prvih pet ekip, ki se bodo v prihodnji sezoni uvrstile v evropska tekmovanja.
Zmaga varovancev trenerja Saša Filipovskega je povsem zaslužena, saj so zaustavili napade Igokee, hkrati pa so igralci v ključnih zadnjih dveh minutah tekme ohranili zbranost in zadeli, ko je bilo to najbolj potrebno.
Boljši začetek Igokee
V uvodni četrtini so bili boljši gostje. Z delnim izidom 0:9 so v 9. minuti povedli za devet točk (10:19), pet točk zapored je prispeval center Corsley Edwards. V zadnji akciji prve četrtine je Jaka Blažič zadel in dodal še prosti met (13:19).
Neverjetna serija Prepeliča izza črte
V drugi četrtini je bil neustavljiv Prepelič, ki je zadel kar pet trojk in poskrbel za preobrat, na odmor so zeleno-beli odšli s prednostjo treh točk (35:32). V 28. minuti je sijajni Prepelič z novo trojko povišal na 50:41.
Omić in Blažič junaka končnice
Zmaji so v 33. minuti po košu Dina Murića (13 točk) povedli z dvomestnim številom (60:50), toda gostje iz BiH-a se niso predali in so v 38. minuti izenačili po trojki Branka Jorovića. Nato so sledili odločilni trenutki. Prepelič je dobil sumljivo tehnično napako zaradi simuliranja, vendar Igokea ni zadela niti iz prostih metov niti nato iz dodatnega napada, zgrešil je Nebojša Joksimović. Kazen je prišla že v naslednjem napadu. Tokrat je namerno osebno napako izsilil Dino Murić, zadel en prosti met, dodaten napad pa je Alen Omić spremenil v vodstvo s 66:63. Usodo gostov je pol minute pozneje zapečatil Blažič s trojko iz sedmih metrov ob koncu napada.

Naslednja tekma v Stožicah šele 1. marca
Union Olimpijo v prihodnjih tednih čaka zahteven razpored in niz gostovanj. V Ligi ABA bo v prihodnjih treh krogih gostovala v Skopju, na Madžarskem in pri Partizanu, vmes pa bo igrala še na sklepnem turnirju pokala Spar v Celju, tako da se bo gledalcem v Stožicah znova predstavila šele 1. marca v slovenskem derbiju proti Krki.

Krka popustila po dobrem začetku
Košarkarji Krke so doživeli prvi poraz v letu 2013. Po treh zaporednih zmagah so klonili v Podgorici, Budućnost je bila boljša s 74:66. Novomeščani so se v dvorani Morača odlično upirali favoriziranim gostiteljem, bili nekaj minut pred koncem še v igri za presenečenje, v sklepnem delu pa so imeli domači vendarle več razpoloženih in natančnih igralcev, ki so Budućnosti prinesli enajsto zmago.

Krka je zelo dobro začela tekmo. V prvi četrtini je imela že deset točk prednosti (12:22). V drugi četrtini so slovenski prvaki zmogli le enajst točk, kar je Črnogorcem dalo krila in razlika v njihovo korist se je na začetku drugega polčasa povzpela na 12 točk. Krka se je vrnila v igro, vse do 36. minute (63:59) dihala Budućnosti za ovratnik, nato pa zapravila nekaj ključnih napadov in izkušeni gostitelji priložnosti niso izpustili iz rok.