Košarkarji Uniona Olimpije so dobili tretjo tekmo finala po hudem boju. Foto: RTV Slo
Union Olimpija
Union Olimpija ima zaključno žogo za nov naslov prvaka. Foto: rtvslo

Olimpija je vodila večji del srečanja. Trikrat si je priigrala manjšo prednost (največ za 10 točk), a so se košarkarji Slovana vedno vrnili v igro.

V začetnih štirih minutah zadnje četrtine aktualni državni prvaki niso dosegli niti točke. Zmaga se je nasmihala plinarjem, ki so dve minuti pred koncem vodil za 4 točke.

Olimpiji je uspelo znižati, Sašo Ožbolt pa je z dvema zadetima prostima metoma v zadnji minuti izenačil. Slovan je zapravil zaključni napad za zmago.

Olimpija je na začetku podaljška z dvema trojkama Marina Baždarića ušla za
sedem točk in mirno zadržala vodstvo do konca.

Prvo tekmo finala je dobila Olimpija s 75:70, na drugi pa je bil boljši Slovan z 89:67. Četrta tekma bo v torek ob 20.00.

Povezave: Košarkarska zveza Slovenije, Union Olimpija, Geoplin Slovan

UNION OLIMPIJA - GEOPLIN SLOVAN * 2:1
** 92:83 (24:18, 21:23, 22:20, 11:17)