Vlado Ilievski je bil z 20 točkami najboljši strelec tekme. Foto: KZS
Bosna premagala Helios

Varovanci Aleksandra Džikića so vodili le v prvi četrtini, zadnjič v 10. minuti, ko je po sedmih zaporednih točkah Damjana Rudeža semafor kazal 15:13. V drugi četrtini so hitro zaostali s 17:26, a do odmora ujeli korak (35:38). Po dveh minutah nadaljevanja se je Budućnost spet odlepila na +9 (44:35), pred zadnjo četrtino pa je imela prednost z 61:55. Po delnem izidu 8:0 za vodstvo z 72:58 se Olimpija ni več pobrala. Vlado Ilievski je dosegel 20 točk, pri trojkah je bil nezgrešljiv (5/5).

Helios je proti Bosni na začetku zadnje minute vodil z 72:71, nato je Bosna zbrano metala proste mete. To nikakor ne velja za Domžalčane, saj so jih zgrešili kar 13 (23/36). Še posebej slab je bil v tej prvini Jure Močnik, ki je zadel le dva od 10 poskusov. Dvakrat je mimo koša vrgel tudi v zadnji minuti.

Krka je v Beogradu odlično odigrala prvo četrtino (28:14). Gostitelji so Novomeščane do konca prvega polčasa ujeli, odločilno prednost pa so si priigrali ob koncu tretje četrtine.