Jure Zdovc
Jure Zdovc je z Unionom Olimpijo edini poraz v letošnjem DP-ju doživel prav proti Heliosu konec marca v Domžalah (78:79). Foto: MMC RTV SLO
Zmaji prek Heliosa na vrh lestvice

Varovanci Jureta Zdovca so si pred 1.500 gledalci priigrali zmago, s katero so si najverjetneje že zagotovili prvo mesto po rednem delu prvenstva. Union Olimpija je vodila od začetka do konca tekme, v kateri so bolj uživali ljubitelji trdih obramb kot raznovrstne igre v napadu. Nekaj kriznih minut domačih košarkarjev so gostje izkoristili le toliko, da so sredi zadnje četrtine tekmo znova naredili zanimivo.

13 točk in 14 skokov Golubovića
Helios, ki je Ljubljančane na zadnjih dveh medsebojnih tekmah premagal, je po nizu štirih zmag doživel drugi poraz. Zmaji so imeli sredi tretje četrtine že 15 točk naskoka (41:26 in 45:30), vendar so gostje nato strnili svoje vrste in se v 35. minuti približali na vsega 6 točk zaostanka (53:47). Tolikšna je bila razlika tudi dve minuti pozneje (55:49), še bližje pa so Domžalčani prišli minuto in pol pred koncem (60:55). Več gostje niso mogli storiti.

Najboljši strelec tekme je bil s 13 točkami in 14 skoki Vladimir Golubović, pri gostih je manjkal standardni prispevek Andreja Laškeviča, ki je tokrat zbral le eno točko.

Novomeščani so se igrali z živci svojih navijačev
Močno oslabljena Krka je na dramatični tekmi v Kopru v zadnji četrtini z delnim izidom 14:0 obrnila potek srečanja in na koncu tesno slavila z 82:79. Novomeščani so brez Paviča, Balažiča, Žvana, Tomasa in Shieldsa prvi polčas dobili z 38:33, a slika se je spremenila v 3. četrtini, v kateri so Koprčani dosegli toliko točk kot v vsem prvem polčasu in povedli s 66:54. Od tedaj dalje skoraj šest minut niso dosegli koša, gostje so to izkoristili, znova povedli z 68:66 in v napeti končnici obrdžali majhno prednost.

Podrobna statistika vseh tekem je na voljo tukaj.

10. krog:
UNION OLIMPIJA
- HELIOS
62:55 (18:13, 19:13, 14:17, 11:12)
1.500; Golubović 13 in 14 skokov, Zupan in Ožbolt po 11; Petrovič 12, Jacobson in Snow po 10.

LUKA KOPER - KRKA
79:82 (19:21, 14:17, 33:16, 13:28)
Čmer 21, Držič 19; Krivec in Marcelič po 19, Rakočevič 16.

Radunovič 18; Čigoja 17, Delić 14.

UNION OLIMPIJA 10 9 1 +142 19 točk HELIOS DOMŽALE 10 8 2 +83 18 KRKA 10 7 3 +36 17 ZLATOROG LAŠKO 10 5 5 +65 15 GEOPLIN SLOVAN 10 5 5 -26 15 HOPSI POLZELA 10 4 6 -51 14 ELEKTRA ESOTECH 10 1 9 -96 11 LUKA KOPER 10 1 9 -153 11