Trener Union Olimpije Sašo Filipovski je tako še drugič v sezoni slavil zmago nad svojim trenerskim "učiteljem" Zmagom Sagadinom. Po medlem vtisu na četrtkovi tekmi Evrolige proti Skipperju iz Bologne je Ljubljančane čakala nova težka tekma, ki pa ni odločala o ničemer. Udeleženci Final foura Jadranske lige so bili že znani, tako kot sta bila znana že oba polfinalna para: Cibona - Union Olimpija in Reflex - Crvena Zvezda.

Pred številnim gledalci so varovanci Saša Filipovsekga prikazali srčno igro. V prvem polčasu sta bila moštvi iznečeni, največ težav zeleno-belim je povzročal Dragojlovič, ki je dosegel 17 točk.

Gostje so na koncu tretje četrtine in začetku zadnje četrtine prevzeli pobudo in ušli na 72:63. Slovenci so se zbrali v pravem trenutku in kmalu na krilih Ožbolta, Rahimiča ter Dujmoviča prešli v vodstvo s 75:72. Beograjačni so s trojko Dozeta izid izenačili (77:77), nato pa je zaključek ponovno pripadel gostiteljem, ki so tudi brez najboljšega igralca tekme Ožbolta (pet osebnih napak) tekmo zaključili v svojo korist. Tekma je bila v 3. četrtini zaradi slabe vidljivosti, ki so jo z baklami povzročile Delije, prekinjena za nekaj minut.