Krka je doživela še drugi domači poraz. Po Cedeviti je bila v slovenskem derbiju boljša Olimpija. Foto: Vladimir Nikolič
Kevinn Pinkney
Pinkney je bil z 19 točkami prvi strelec zmagovalcev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vlado Ilievski in Smiljan Pavič
Krka je ostal brez skalpa evroligaša iz Ljubljane. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sašo Ožbolt in Dragiša Drobnjak
Ožbolt se je v drugem polčasu zbudil in prispeval levji delež k zmagi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kenny Gregory
Gregory ni bil dober le v napadu, ob koncu tekme se je izkazal s fantastično blokado. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Union Olimpija v Novem mestu nadoknadila -19

Ljubljančani so po velikem preobratu na slovenskem derbiju, ki je bil hkrati derbi vodilnih ekip, v drugem polčasu do 16. kroga vodilni Krki zadali njen drugi poraz v domači dvorani in so sedaj sami na vrhu lige. Pri zmajih sta blestela Kevinn Pinkney s pomembnimi trojkami v ključnih trenutkih in kapetan Sašo Ožbolt, ki je na začetku drugega polčasa zrežiral preobrat. Blestel je tudi Kenny Gregory. V dresu Krke se je najbolj izkazal Smiljan Pavič z 18 točkami.

Novomeščani so po začetnem zaostanku (0:2 in 2:4) na krilih odličnega Paviča gradili vodstvo in po prvi trojki na tekmi Gorana Ikonića povedli z 17:10. Gostje so zapravili preveč napadov, neučinkoviti so bili pri metu iz igre, še posebej pri trojkah (pet zgrešenih iz petih poskusov). Trener zmajev Jure Zdovc je odgovoril z minuto odmora, po katerem pa se je nadaljevala prevlada Krke. Goran Jagodnik je s prvo trojko Olimpije v šestem poskusu znižal na 21:15, a mu je z enako mero odgovoril Dušan Djordjević (24:15), ki je nato zadel še dva prosta meta.

Krka do polčasa ušla na 16 točk prednosti
Krka nadaljevala z odlično predstavo, Chris Booker je na začetku 2. četrtine povišal na 28:16, po odlični podaji Djordjevića do Bookerja pa na 30:18. Vlado Ilievski je šele v 13. minuti dosegel prve točke, Ožbolt pa je svojo prvo točko dosegel v 16. minuti (38:23). Domači navijači v razprodani dvorani Leona Štuklja so bili navdušeni, ko je Krka dosegla najvišje vodstvo na tekmi +19 (44:25). Ljubljančani so bili vedno bolj nervozni, delali so prekrške, nekaj napak se je prikradlo tudi Novomeščanom, tako da so zmaji s štirimi zaporednimi točkami nekoliko znižali zaostanek (47.33). Olimpijo sta nad površjem držala Gregory in Jagodnik. Bojan Krivec je s prostima metoma postavil izid ob polčasu (49:33).

Ožbolt in Pinkney sta se prebudila
Ožbolt je po polčasu dobro "naravnal roko" in z osmimi točkami znižal na 51:41. Kapetan gostov je samo v tretji četrtini dosegel 12 točk od skupno 18. Krka je v 4. minutah dosegla le dve točki. Olimpija je po štirih zaporednih točkah Gregoryja znižala na - 6 (51:45). Pavič je v pravem trenutku za domače zadel trojko (+8). Sledilo je nekaj zgrešenih napadov na obeh straneh, prednost se je gibala med +6 in +7. Ilievski je v 30. minuti dosegel svojo prvo trojko in postavil izid tretje četrtine (61:57).

V zadnjem delu je Krka zaigrala slabše. Pinkney je s svojo prvo trojko izenačil na 64:64. Američan je v nadaljevanju zadel še dve trojki, Olimpija pa je po dolgem času prišla do vodstva 72:77, ki ga do konca ni več izpustila in Krki zadala drugi poraz na medsebojnih tekmah v tej sezoni Lige NLB (v 3. krogu v Tivoliju je bila Olimpija boljša s 60:59). V naslednjem krogu (15. januarja) bo Krka gostovali pri Zagrebu, Union Olimpija pa se bo v Stožicah pomerila s Cibono.