Kevinn Pinkney je bil z 20 točkami znova najučinkovitejši zmaj. Foto: Sandi Fišer
Jure Zdovc
Trener zeleno-belih Jure Zdovc je s svojimi varovanci ostal praznih rok. Foto: Sandi Fišer

Potem ko se je tretja četrtina končala z 59:59, je Cibona na začetku zadnje ušla na 66:61. Olimpija se je vrnila s šestimi zaporednimi točkami Kevinna Pinkneyja. Vlado Ilievski je minuto in 40 sekund pred koncem izenačil na 76. Sledila je mini serija Tomislava Zubčića, ki je s petimi točkami poskrbel za novo vodstvo "volkov" (81:78).

Delaš pod košem ostal sam
Toda Olimpija se ni predala. Kapetan Goran Jagodnik je 20 sekund pred koncem zadel trojko za izenačenje. V zadnjem napadu je Olimpija - ob prevzemanju - pod košem "pozabila" na Maria Delaša, ki je sekundo in pol pred koncem zabil, ob tem pa izsilil še prosti met za končnih 84:81. Pri domačih je bil izjemno razigran Bojan Bogdanović s 33 točkami, medtem ko je za goste Kevinn Pinkney dosegel 20 točk.

Union Olimpijo v prihajajočem tednu čaka evroligaško gostovanje v Milanu (četrtek), nato pa v soboto še obračun s štirikratnim prvakom Lige NLB Partizanom.