Prvi gostujoči strelec je bil Chris Booker s 16 točkami. Foto: SPS/ABA

V izenačenem obračunu pred 3.000 gledalci v dvorani Pecara je Krka začela bolje in imela po prvi četrtini sedem točk naskoka (15:22), ki pa je v nadaljevanju izpuhtel. Široki je dobil drugo četrtino s kar 13 točkami naskoka (19:6) in povedel s 34:28. Gostitelji so imeli pobudo vse do zadnje četrtine, ko so slovenski prvaki znova povedli po košu Jake Klobučarja v 34. minuti z 51:53 in zadržali minimalno prednost do konca. Junak je bil Matej Rojc, ki je v zadnji minuti dosegel šest od svojih devetih točk.

Bolnišnica v Novem mestu, vrnitev vsaj Pajića
Prvi gostujoči strelec je bil Chris Booker s 16 točkami. Pri gostih niso igrali Malcolm Armstead, ki bo še nekaj mesecev odsoten, Jasmin Hukić, ki ni težje poškodovan in se bo ekipi pridružil v prihodnjih tednih, ter Edo Murić, ki je na zadnjem treningu dobil udarec v mišico in ostal v Novem mestu. Ekipi pa se je prvič v sezoni pridružil Marko Pajić in v svojem debiju dosegel pet točk.

Počitek do Crvene zvezde
Krka ta teden ne nastopa v pokalu EuroChallenge, tako da jo naslednja tekma čaka v soboto, 30. novembra, doma proti Crveni zvezdi. Union Olimpija je včeraj pred domačimi gledalci po podaljšku z 69:71 izgubila z vodilno Cedevito.