Dušan Kecman je v prvih šestih minutah dosegel 11 točk, do konca tekme jih je dosegel še šest. Foto: EPA
Partizan slavil v Novem mestu

Po izenačenem začetku tekme (9:9), so se Beograjčani hitro odlepili, v 8. minuti so tako povedli z 22:11. Slovenski prvaki so goste ujeli še v prvem polčasu (v 18. minuti je bilo 32:32), a je Partizan na odmor vseeno odšel s prednostjo petih točk (38:33).

Partizan ušel s serijo 13:2
V drugem polčasu Partizan štiri minute ni dosegel niti točke, kar so gostitelji izkoristili, se povsem približali in po košu Smiljana Paviča tudi povedli (40:38). Beograjčani so se po minuti odmora zbrali in s serijo 13:2 tehtnico dokončno prevesili v svojo korist.

Poškodba Simona Petrova
Krka je tik pred koncem zaradi poškodbe ostala brez Simona Petrova. V zadnji minuti tekme si je zlomil piščal desne noge. Zaradi tega je bil takoj operiran, več o poškodbi pa bo znano v prihodnjih dneh.
Tretji udeleženec zaključnega turnirja - Union Olimpija - bo v nedeljo ob 12.00 v Beogradu igrala proti Crveni zvezdi.