Giorgi Šermadini je bil najboljši igralec tekme. Zadel je vseh pet metov za dve točki in dosegel 15 točk, imel pa je tudi osem skokov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Simon Petrov in Vlado Ilievski
Simon Petrov je vseh svojih 12 točk dosegel z meti za tri točke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji na zaključnem turnirju

Oslabljena češka ekipa se je v 37. minuti približala na 64:61, nato je Olimpija z delnim izidom 10:0 odpravila dvome o zmagovalcu. Prvi polčas je bil izenačen, pri gostih je bil razigran Ladislav Sokolovsky (11 do odmora, na koncu 18). Po trojki Aloysiusa Anagonyeja je ljubljanska ekipa pred zadnjo četrtino vodila za osem točk.

Giorgi Šermadini je pred 2.500 gledalci dosegel 15 točk, Goran Jagodnik 13. Union Olimpija si je tako zagotovila mesto med prvo četverico, ki prinaša igranje na turnirju Final four. Turnir bo med 19. in 21. aprilom v Stožicah.

Slovenski prvaki z zmago ostali sami na vrhu
Krka je v dvorani Dražena Petrovića Cibono premagala s 67:72. Chris Booker je prispeval 17 točk, od tega 12 v prvem polčasu. V 33. minuti je Krka povedla s 50:60, toda spet ni šlo brez napete končnice, saj se je po zaporednih trojkah Gordana Girićka in Gorana Vrbanca Cibona povsem približala. V odločilnih trenutkih je v zadnji sekundi napada vrnil Simon Petrov (njegove trojke: 4/6) in Krki priboril pet točk prednosti, kar je zadoščalo za že sedmo zaporedno zmago.