Prvi strelec tekme Luka Bogdanović (Partizan) poskuša ustaviti Sinišo Štembergerja (Zadar). Foto: goodyeaar.adriaticbasket.com
Nebojša Bogavac
Nebojša Bogavac (desno) je dosegel 14 točk za Hemofarm. Foto: goodyear.adriaticbasket.com

Partizan je Zadar (99:72) strl med 18. in 26. minuto, ko mu je uspel delni izid 24:2, kar je pomenilo vodstvo s 53:41. V hitri in atraktivni tekmi je največ točk za črno-bele dosegel Luka Bogdanović (19), prvi strelec Zadra pa je bil Kyle Hill (19).

Po tekmi je trener Partizana Duško Vujošević kljub zmagi oštel svoje varovance za deset zgrešenih trojk v prvem polčasu, medtem ko je strateg Zadra Rudolf Jugo le zmajeval z glavo: "Razumem, kaj se je dogajalo v prvem polčasu, prav nič pa mi ni jasno, kaj je bilo potem. Zakaj smo se ustavili? Ne vem! Kar pustili smo Partizanu, da se sprehaja skozi našo obrambo!"

Hemofarm je pričakovano izločil Bosno, ki se je dobro upirala. Odločilen je bil niz 11:0 na začetku zadnje četrtine, po katerem je ekipa iz Vršca (Milenko Topić: 15 točk) povedla s 75:58.

Hemofarm bo v sobotnem polfinalu igral z zmagovalcem petkovega dvoboja med Unionom Olimpijo in Reflexom.