Center Nikola Peković se je razigral v 2. polčasu. Tekmo je končal z 31 točkami. Foto: MMC RTV SLO
Milton Palacio in Maurice Bailey
Maurice Bailey (desno) je odigral sijajno tekmo, a je parket zapuščal sklonjene glave. Foto: MMC RTV SLO
Marko Milič
Kapetanu Marku Miliču tokrat ni šlo. V drugi četrtini se je skoraj zapletel v pretep s Pekovićem. Foto: MMC RTV SLO
Peter Vilfan in Zoran Jankovič
Član upravnega odbora Uniona Olimpije Peter Vilfan in ljubljanski župan Zoran Jankovič sta temperamentno spremljala tekmo tik ob parketu. Foto: MMC RTV SLO
Dvorana Tivoli
Dvorana Tivoli je spet pokala po šivih. Foto: MMC RTV SLO
Zmaji ostali brez finala

Olimpija je dobila polčas s 45:41, takoj po odmoru pa je vodstvo z delnim izidom 10:0 prevzel Partizan, pri katerem se je razigral prvi zvezdnik Nikola Peković.

Na parket pritekel razjarjeni navijač
Kljub zaostanku 12 točk sredi zadnje četrtine (80:68) so Ljubljančani grizli do konca in se s trojko Jasmina Hukića 9 sekund pred koncem približali na 90:88. Na drugi strani je Milton Palacio s prostih metov zadel za 92:88. Maurice Bailey je 4 sekunde pred sireno znižal na 92:90, a je nato napravil prekršek nad Dušanom Kecmanom, ki so ga rahlo zmedeni hrvaški sodniki (prestrogo) sodili kot namernega, kar je pomenilo prosta meta in žogo za goste ... Upov na preobrat je bilo konec. "Sporna" sodniška odločitev je tako razburila enega izmed navijačev zeleno-belih, da je pritekel na parket in želel obračunati z delilcem pravice.

Film tekme Union Olimpija - Partizan

1. četrtina (22:25)
Gostje, ki so presenetljivo odprli tekmo brez prvega igralca Nikole Pekovića, so bolje začeli. Z dvema trojkama Tripkovića uidejo na 9:2. Hukić kmalu poravna, nato pa Dragić iz protinapada poskrbi za prvo vodstvo zmajev (11:9). Moštvi se v nadaljevanju izmenjujeta v vodstvu, nerešljiva uganka za domače je Tripković, ki s četrto trojko iz prav toliko poskusov v 9. minuti zadene za 22:20. Zupan doseže zadnji koš za Ljubljančane, na drugi strani pa Peković s prostima metoma postavi izid četrtine.

2. četrtina (23:16)
Beograjčani znova uidejo na +7 (29:22), a jih Ljubljančani s trojkama Zupana in Baileya ujamejo. Gostje ohranijo vodstvo vse do 18. minute, ko Bailey poravna na 37. Končnica pripade zmajem, ki s koši Baileya in Taylorja iz protinapadov povedejo s 45:39. Izid polčasa postavi Palacio. Že tako napeto vzdušje sta še dodatno naelektrila Milič in Pekovič, ki sta si kakšno minuto pred odmorom povedala nekaj krepkih. Odnesla sta jo s tehničnima napakama.

3. četrtina (16:27)
Partizan z dvema košema Pekovića izniči majhno vodstvo zmajev. Še več, povede z 51:45. Beograjčani tako v napadu kot obrambi zaigrajo agresivneje, ob čemer se domači ne znajdejo najbolje. Zaostanek Ljubljančanov se vseskozi giblje okoli 5 točk, razigra se Peković. Dobro minuto pred koncem tretje četrtine gostiteljem kaže slabo, saj Veličković zadene za 66:55, a na domačo srečo Olimpijo ohranita v igri trojki Dragiča in Taylorja (68:61).

4. četrtina (29:26)
Olimpija se približa na 70:66, a nato zapravi dva napada za izničenje prednosti gostov. Kazen sledi. Partizan z delnim izidom 10:2 štiri minute pred koncem povede z 80:68. Zmaji se ne predajajo. Dragič je najzaslužnejši, da Olimpija zniža na 80:75. Na domačo žalost mladi branilec takoj zatem dobi 5. osebno napako. Olimpija grize naprej. Hasan Rizvić dvakrat konča akcijo, semafor pol minute pred koncem kaže 88:85. Sledi še zadnji juriš Olimpije, ki se neuspešno konča z namerno osebno napako Baileya ...

Hemofarm še upa na ponovitev leta 2005
V prvem polfinalu je Hemofarm z 81:72 premagal Zadar. Potem ko je Miljan Pauković zadel trojko v zadnji sekundi tretje četrtine in poravnal na 62:62, je Hemofarm na začetku zadnjega dela ušel tekmecem na 73:64, nato pa vodstvo brez težav zadržal do konca. Šest izmed 11 točk v "pobegu" je z dvema trojkama prispeval Pauković, ki je bil na koncu ob Slovencu Nebojši Joksimoviću (13) najboljši strelec prvakov iz leta 2005.