Nikola Peković je bil s statističnim indeksom 36 prvi igralec v hramu Dražena Petrovića. Foto: EPA

Črno-beli so v Zagrebu zaostajali le prvih osem minut, nato pa na krilih Nikole Pekovića (11 točk in štirje skoki do polčasa) prevzeli pobudo in na odmor odšli s petimi točkami prednosti (44:49). Cibona je do izida 68:72 držala korak, sledila pa je serija gostov 0:8, po kateri se Cibona ni več približala na manj kot sedem. Najboljši strelec Partizana je bil Uroš Tripkovič s 26 točkami. Prav toliko jih je za Cibono prispeval Cary Paul Williams.

Zadar je v 33. minuti zaostajal že za 10 točk, a izsili podaljšek, v katerem sta Filip Čović in Dragan Labović s serijo 7:0 zagotovila zmago FMP-ju. Budućnost je s 64:55 premagal Hemofarm. Union Olimpija bo drugo tekmo proti Crveni zvezdi odigrala v soboto.