Sani Bečirovič je blestel že v sredo proti Lottomatici, tudi tokrat pa je bil najboljši strelec tekme z 19 točkami. Foto: MMC RTV SLO
Sašo Ožbolt

Gostitelji so z izjemnim metom iz igre (6:8 za dve točki, 3:3 izza črte) prevladovali. V osmi minuti je bilo že 22:8, razlika pa se je v drugih desetih minutah le še povečevala. Union Olimpija je v dvajsetih minutah izgubila 12 žog, večino pri prenosu v napadalno polovico, zmogla je le deset košev iz igre in v 18. minuti je kazalo na pravo katastrofo (48:25). Ob polčasu je bilo 51:32.

Zmaji so se prebudili prepozno
V tretji četrtini so zmaji znižali zaostanek (65:51), razpoloženi Sani Bečirovič je znižal celo na 68:59. Matt Walsh je v zadnji minuti zadel trojko (75:68), vendar so gostitelji znali zadržati prednost. Za gostitelje je Dušan Kecman prispeval 18 točk, Lawrence Roberts pa 16. Pri zeleno-belih je izstopal Bečirovič z 19 točkami (4/8 za dve, 1/2 za tri, prosti meti 8/9).

Po poškodbi se je vrnil Walsh, a je v 25 minutah prispeval le pet točk. Zeleno-beli ostajajo pri sedmih zmagah, V četrtek v Tivoli prihaja Maccabi, v nedeljo pa še vodilna Cibona.

Preveč napak branilcev Heliosa
Košarkarji Heliosa niso uspeli pripraviti presenečenja. Crvena zvezda, ki je v zadnjih dveh krogih ugnala Partizan in Cibono, je bila premočna (66:72). Varovanci Rada Trifunoviča so hitro zaostali in nato vseskozi lovili goste. V 35. minuti so se približali na 57:58, nakar je Crvena zvezda pobegnila na 57:61, domžalske branilce pa je zgrabila panika. Najprej je Dejan Delić dvakrat prehitro zaključil napad, nato je napako storil še Alvin Snow, ki je nato zadel trojko za 62:65, toda Elmedin Kikanović je ohranil mirno roko in s črte prostih metov dokončno odločil zmagovalca. To je bila že četrta zaporedna zmaga za rdeče-bele.