Dwyane Wade je iz igre metal 8/17, v statistiko pa je vpisal tudi sedem skokov in štiri podaje. Foto: Reuters
Kristaps Porzingis
Ob izboru Kristapsa Porzingisa so bili številni navijači Knicksov skeptični, a Latvijec je doslej upravičil zaupanje. Foto: Reuters
Kevin Love
Kevin Love je bil prvi strelec Clevelanda ob zmagi nad Atlanto. Foto: Reuters

Philadelphia ne najde poti do zmage. Na Floridi so v prvem polčasu narekovali ritem igre in imeli niti v svojih rokah. Vodili so že za 17, kar je največ v tej sezoni, a v drugem polčasu so popustili. Po 14 tekmah sezone ostajajo še brez zmage. Če pa se pogleda še konec lanske sezone, je franšiza iz Pensilvanije klonila 24. zapored. "To je bil res zelo krut poraz," je dejal gostujoči trener Brett Brown in dodal: "Bili smo v dobrem položaju in na pravi poti k prvi zmagi, a ob koncu tekme nam ni šlo prav nič od rok. Zasluge grejo izkušeni ekipi Miamija. V obrambi so odigrali odlično in s težavami smo prihajali do metov. V napadu se v zadnjih petih minutah nismo znašli in pogosto nam je zmanjkovalo časa."

V zadnjo četrtino so gostje stopili s prednostjo sedmih točk. Dve minuti in 40 sekund je ostalo do konca, ko je Chris Bosh izenačil, dobro minuto pozneje pa je s prostima metoma Miami v vodstvo popeljal Gerald Green. Na začetku zadnje minute je po zgrešenem metu Dwyana Wada odbito žogo skozi obroč porinil novinec Justise Winslow, kar sta bili odločilni točki. Več kot sedem minut gostje, ki so v tem času zapravili 11 točk naskoka, niso zadeli iz igre, oziroma so v dobrih zadnjih petih minutah dali le dva prosta meta. Popoln strelski mrk je tri sekunde pred koncem pr

ekinil Robert Covington, a je bilo srečanje tedaj že odločeno.

"Philadelphia je NBA-ekipa, ki ima kakovostne igralce in ti znajo igrati profesionalno košarko. Zato tekme proti njim niso lahke, a niso boljša ekipa kot mi, še posebej ne na našem domačem parketu," je povedal Wade, ki je bil s 27 točkami prvi strelec tekme. Goran Dragić je igral dobrih 26 minut in vpisal šest točk, sedem skokov in štiri podaje. Priložnost je dobil tudi Beno Udrih, ki je v šestih minutah zadel edini poskus iz igre.

Porzingis blestel v Houstonu
Saša Vujačić
je na gostovanju New Yorka v Houstonu obstal na klopi. Knicksi so s 107:102 ugnali Rocketse in slavili četrtič zapored. Izvrsten je bil Kristaps Porzingis. 20-letni latvijski mladenič je dosegel 24 točk, ob tem pa je ujel še 14 odbitih žog in zbral sedem blokad. "Dvomili so tisti, ki ga niso poznali. Navijači niso vedeli, kaj lahko pričakujejo. Nihče ga prej ni videl igrati in ljudje so bili skeptični, ko ga je New York izbral na draftu. Mi že nekaj časa vemo, česa je sposoben," je o novincu v ligi povedal prvi zvezdnik New Yorka Carmelo Anthony.

Tekme 21. novembra:
ORLANDO - SACRAMENTO 91:97
Harris 24; Cousins 29 in 12 skokov, Rondo in Belinelli po 13.

INDIANA - MILWAUKEE 123:86
Miles 21, George in Hill (11 skokov) po 20; Monroe 11.

CLEVELAND - ATLANTA 109:97
Love 25 in 11 skokov, James 19 in 11 skokov; Millsap in Korver po 14.

DETROIT - WASHINGTON 95:97
Jackson 20; Nene 18, Porter Jr. 17.

MIAMI - PHILADELPHIA 96:91
Wade 27, Bosh (11 skokov) in Whiteside po 13 ... Dragić 6 (3/7 za dve), 7 skokov, 4 podaje v 26 minutah, Udrih 2 (1/1 za dve), 1 skok v 6 minutah; Canaan 22, Thompson 21.

HOUSTON - NEW YORK 102:107
Harden 24 in 10 podaj, Jones 18; Porzingis 24 in 14 skokov, Afflalo 16, Anthony 14 ... Vujačić ni igral.

SAN ANTONIO - MEMPHIS 92:82