Goran Dragić s Phoenixom trenutno zaseda osmo mesto na Zahodu, kjer je konkurenca zares velika. Foto: Reuters
Stephen Curry
Cleveland je moral brez LeBrona Jamesa priznati premoč Warriorsom. Foto: Reuters
John Wall
Wizardsi so bili na domačem terenu boljši od Bullsov. John Wall je bil prvič v karieri boljši od Derricka Rosa. Foto: Reuters

Branilci naslova so si v prvem polčasu že priigrali 14 točk naskoka, toda kmalu bi visoko prednost zapravili. Le tri dni za tem, ko so zapravili 18 točk naskoka proti Detroitu, bi se zgodba kmalu ponovila še proti Phoenixu. Sunsi so na začetku tretje četrtine naredili serijo 12:0 in povedli. Gostje so nato prednost celo povišali na deset, vendar v zadnji četrtini so bile Ostroge odlične in jo dobile za 15. Spursi, ki imajo z dvema tekmama dva poraza manj kot Sunsi, so v zadnjih četrtini dali 41 točk, kar je njihov rekord sezone.

V drugem polčasu je Gregg Popovich odpočil glavne tri igralce. Manu Ginobili sploh ni stopil na parket, Tony Parker in Tim Duncan pa sta igrala le nekaj minut, toda Danny Green in druga dva organizatorja igre Patty Mills ter Cory Joseph so jih odlično nadomestili. Nekdanji košarkar Olimpije je bil z 20 točkami prvi strelec tekme, Mills je v zadnjih dveh minutah zadel dve pomembni trojki, Joseph pa je devet točk dosegel v zadnji četrtini. To je bil peti zaporedni poraz Phoenixa v San Antoniu.

Tehnični napaki Sunse drago stali
Dve minuti pred koncem sta P. J. Tucker in Markieff Morris dobila tehnični napaki, Spursi pa so to znali izkoristiti in so povedli za pet. To je bila že deveta tehnična napaka Morrisa v sezoni. V ligi jih ima enako število le še Russell Westbrook. Po dveh prostih metih Gorana Dragića so se čez slabo minuto Sonca še približala na -1, a je s trojko odgovoril Mills. "To ni bil razlog, da smo izgubili tekmo. Opravičujem se, saj sem povsem po nepotrebnem dobil tehnično, a to ni bil razlog, da smo izgubili. V zadnji četrtini, ko je izid izenačen, si česa takega ne smemo privoščiti," je dejal Tucker, ki si je prislužil peto tehnično v sezoni.

Tucker je bil z Ericom Bledsoejem prvi strelec Phoenixa. Bledsoe je zbral še deset podaj. Oba sta dosegla po 19 točk, dve manj (6/10 za dve, 1/2 za tri) pa je prispeval Goran Dragić, ki je igral dobrih 33 minut, v statistiko pa je vpisal še tri skoke in štiri podaje. Zorana Dragića znova ni bilo v ekipi. Phoenix se je pod obročem okrepil z Brandanom Wrightom, ki je nazadnje igral za Boston, v menjavi pa so Sunsi v Minnesoto nabor prve letošnje runde.

Udrih prispeval devet točk
Memphis je klonil drugič zapored in šestič na zadnjih deseti tekmah. Grizlijem ni pomagala niti vrnitev Zacha Randolpha, ki je znova zaigral po devetih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe kolena. Pri New Orleansu so štirje košarkarji dosegli 20 ali več točk. S 23 je bil prvi strelec Jrue Holiday. 21 jih je ob desetih skokih dodal Tyreke Evans, po 20 pa Ryan Anderson in Anthony Davis.

Pri gostih sta bila s po 19 najboljša Marc Gasol in Mike Conley, Randolph je vpisal 11 točk in prav toliko ujetih odbitih žog, četrti strelec Memphisa pa je bil z devetimi (3/5 za dve, 1/2 za tri) točkami Beno Udrih, ki je vpisal še po en skok ter podajo.

Tekme 9. januarja:
INDIANA - BOSTON 107:103 - po podaljšku
Hibbert 19 in 11 skokov, Miles 17; Bradley 23.

BROOKLYN - PHILADELPHIA 88:90
Lopez 18; Covington 20, Mbah a Moute 16

DETROIT - ATLANTA 103:106
Caldwell-Pope 20; Horford 19 in 16 skokov, Milsap 17.

NEW ORLEANS - MEMPHIS 106:95
Holiday 23, Evans 21 in 10 skokov; Gasol in Conley po 19, Randolph 11, Udrih 9 (4/7 iz igre), 1 skok, 1 podaja v 15 minutah

OKLAHOMA CITY - UTAH 99:94
Durant 32, Westbrook 25; Hayward 27.

WASHINGTON - CHICAGO 102:86
Gortat 21 in 13 skokov, Beal 17; Rose 19.

MILWAUKEE - MINNESOTA 98:84
Knight 14; Wiggins 20.

SAN ANTONIO - PHOENIX 100:95
Green 20, Mills 15, Duncan 12; Tucker in Bledsoe (10 podaj) po 19, G. Dragić 17 (7/12 iz igre), 3 skoki, 4 podaje v 33 minutah, Green 16, Thomas 11. Z. Dragić ni bil v ekipi.

SACRAMENTO - DENVER 108:118
Cousins 32 in 13 skokov; Afflalo in Lawson po 22.

GOLDEN STATE - CLEVELAND 112:94
Thompson 24, Curry 23 in 10 podaj; Smith 27.