Kevinn Pinkney je že v prvem polčasu dosegel 13 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kenny Gregory
Kenny Gregory je bil nesrečnik sredine tekme v Valencii. V zadnjem mesecu je v sijajni formi in je zelo zaslužen za uspehe Ljubljančanov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Varovanci Jureta Zdovca so bili veliko boljši tekmec, vodili so vse od sredine uvodne četrtine. Zadeli so devet trojk in vseh 20 prostih metov! Precej boljši so bili tudi v skoku (39:19).

Ilievski z dvema trojkama umiril gostitelje
Gostitelji so začeli zelo motivirano. Marko Čakarević je zadel trojko, po košu Predraga Miletića pa je bilo 9:5. Vlado Ilievski je odgovoril z dvema metoma izza črte, razpoložena sta bila tudi Kenny Gregory in Sašo Ožbolt in zmaji so uvodno četrtino dobili za pet točk (21:26).
Pinkney nerešljiva uganka za Radnički
V drugi četrtini je s petimi zaporednimi točkami Goran Jagodnik poskrbel za najvišjo prednost Olimpije (23:36). Najboljši strelec Lige NLB Michael Lee je uspel držati korak z gosti (31:38). Zmajem je nato uspela serija 7:0 in povedli so s 34:48. Ožbolt je bil natančen izza črte, Kevin Pinkney pa je dodal štiri točke. Gostitelji so slabo metali za tri točke in na odmor so odšli s precejšnjim zaostankom (39:52).
Sijajni Pinkney je drugi polčas začel s košem in trojko (42:57). Gregory je s svojim značilnim metom večkrat spravljal obrambo Radničkega v obup. V 27. minuti je trojko zadel še Damir Markota (53:70). Gostitelji se niso predali, tretjo četrtino so končali s šestimi zaporednimi točkami (61:74).

Zadnjih 12 minut le še formalnost
Zadnjo četrtino so gostje začeli z delnim izidom 7:2, po trojki Jagodnika za 63:83 ni bilo več upanja za Radnički. Zdovc je v igro poslal tudi rezerviste Klemna Lorbka, Sasuja Salina in Dina Muriča.

Krka bo tekmo 13. kroga odigrala v nedeljo, ko bo gostila Hemofarm. Union Olimpija zdaj nestrpno pričakuje žreb Evrolige, ki bo 4. januarja v Barceloni, dan kasneje pa jih v Ligi NLB čaka gostovanje v Aleksandrovcu pri Igokei.