Krka je za 32 točk premagala Plamo Pur in se gladko prebila v polfinale. Foto: Aleš Fevžer
Sašo Ožbolt
Sašo Ožbolt je odlično igro držal priključek z Domžalčani. Foto: Aleš Fevžer
Navijači Splošne plovbe so pripravili sijajno vzdušje v Golovcu. Foto: Aleš Fevžer
Krka in Helios v polfinalu Pokala Spar

Tekmo si je ogledalo 800 gledalcev, glasno podporo so imeli zlasti Bistričani. Plama Pur, prvi tretjeligaš na zaključnem turnirju, je na začetku druge četrtine vodila s 23:20, naslednjih osem točk pa je dosegla Krka in prevzela pobudo. V 17. minuti je bilo po dveh točkah Matjaža Smodiša (skupaj osem točk) že 42:26.

Krki v klubskih vitrinah manjka le še pokalna lovorika. Trikrat je nastopila v finalu, nazadnje lani v Brežicah.

Splošna plovba odlično začela
Tekmec Krke v polfinalu v soboto bo Helios, ki je z 91:82 premagal Splošno plovbo Portorož. Domžalčani so imeli precej dela s trenutno vodilno ekipo 2. SKL, ki je do te tekme v vsej sezoni izgubila le eno srečanje.

Helios ušel s serijo 22:2
Primorci, za katere igra tudi slovenski reprezentant Sašo Ožbolt, so vodili ves prvi polčas in na odmor odšli s prednostjo dveh košev. A nato so katastrofalno začeli drugi del. Helios je najprej naredil delni izid 16:0, z 22:2 pa si je do 27. minute nabral rekordno prednost 57:41.

Tudi to pa ni vzelo volje igralcem Splošne plovbe Portorož, ki so se v zadnji četrtini znova približali. V 36. minuti je bilo le še 76:71, a je na koncu odločila tudi daljša klop. Helios je zadel kar 14 trojk iz 25 poskusov.
"Od začetka tekme smo verjeli, da lahko presenetimo. Povedli smo že skoraj za 15 točk, v drugem polčasu pa so nato prišle tiste minute, ko se nismo znašli. Domžalčani so napravili razliko, mi pa se nismo uspeli vrniti v igro. Upali smo, da Helios tokrat ne bo imel strelskega dne, a se je zgodilo ravno to. Mislim, da so proti nam zadevali največ v tej sezoni," je dejal Ožbolt, ki je prispeval 23 točk, zadel je vseh 10 prostih metov.