Boban Marjanović je kraljeval pod obročema. Foto: Crvena zvezda Telekom

Tekmo je pred 5.526 gledalci sodil slovenski sodnik Saša Pukl. Pri rdeče-belih je bil najboljši Luka Mitrović z 18 točkami, osmimi skoki in tremi podajami, medtem ko je pri Cedeviti Luka Babić dosegel 12 točk, tri skoke in podajo.

Odličen začetek Crvene zvezde
Gostitelji so začeli sijajno. Neustavljiv je bil na začetku Nikola Kalinić, po prvi četrtini je bilo kar 24:9 za Crveno zvezdo. Pod košem je kraljeval Boban Marjanović, ki je v 15. minuti povišal na 34:12. Zagrebčani so do odmora prikazali zelo slabo igro (42:24).

Cedevita se je nevarno približala
V tretji četrtini je Cedevita z delnim izidom 9:0 ujela priključek (47:42), prebudili so se Nemanja Gordić, Miro Bilan in Babić. Na začetku zadnje četrtine je s serijo 7:0 po trojki Branka Lazića v 32. minuti Crvena zvezda znova lažje zadihala (59:44). Dve minuti pred koncem je Blažič zadel trojko za 65:55, v naslednjem napadu pa je zgrešil zabijanje v protinapadu, a to ni preprečilo veselja Beograjčanov.

V nedeljo zvečer že druga tekma
Druga tekma bo v isti dvorani na sporedu že v nedeljo ob 20.30. Ekipi igrata na tri zmage, tretja tekma sledi v sredo v Zagrebu, kjer bo tudi morebitna četrta dan pozneje. Če bo potrebno, bo odločilno tekmo znova gostil Beograd 2. maja.

FINALE, prva tekma:
CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA 1:0
68:59 (24:9, 18:15, 12:20, 14:15)
5.526; Mitrović 18, Marjanović 15 in 12 skokov, Blažič 9 (2/3 za dve, 1/2 za tri) v 23 minutah, Zirbes 7, Kalinić 6, Jenkins in Dangubić po 4, Lazić 3, Tejić 2; Babić 12, Bilan, Gordić in Tomas po 9, Žganec in Ukić 6, Barač 4, Delaš in Arapović po 2.