Najboljši strelec tekme je bil Jaka Blažič. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Deon Thompson
Med boljšimi je bil ponovno Deon Thompson. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zmaji so predtem izgubili devet tekem zaporedoma. Sašo Filipovski je igral le z osmerico košarkarjev. Kljub težavam s poškodbo je zaigral tudi Dino Murić.
Odlična igre Jake Blažiča
Kmalu po začetku so gostitelji prevzeli pobudo in v prvem polčasu povedli za devet točk. Prvi del je ljubljanska vrsta dobila s 35:28. Tudi v tretji četrtini, ko so na zadnjih tekmah popustili, je uspelo zmajem zadržati ritem in ohraniti priigrano prednost. Proti koncu se je Hemofarm sicer nevarno približal, a je mladeničem uspelo zadržati vodstvo. Jan Močnik je s črte prostih metov potrdil zmago.
Najboljšo predstavo v dresu Olimpije je prikazal Jaka Blažič. 21-letni Blejec je bil z 21 točkami prvi strelec srečanja. Minuto in 23 sekund pred koncem je branilec, ki je poleti k Olimpiji prestopil iz Slovana, zadel trojko za 69:61, v zadnji minuti pa še podal Davisu Bertansu, ki je izza črte povišal na devet točk razlike.
Drugi trije slovenski klubi so igrali v soboto. Vsi trije so bili neuspešni.