V nedeljo ob 17.00 se bo vodilna Union Olimpija v Beogradu pomerila proti Partizanu. Ljubljančani bodo nastopili brez Vladimerja Boise, vprašljiv je tudi Marino Baždarić.

Igralci Širokega Hercegtiska so že na začetku pokazali, da jih v dvorani Tabor zanima zmaga in povedli z 9:0. Geoplin Slovan je nasprotnika hitro ujel, a se vse do zadnje četrtine se ni mogel odlepiti. Ko se je v napadu razigral Saša Dončič, je bilo za Slovan vse lažje. Z delnim izidom 19:2 v korist Slovana zmaga z 81:65 ni bila več vprašljiva.

"Vedeli smo, da Široki igra trdo in da je zelo močan tekmec. Moji igralci so pokazali večjo željo po zmagi in upoštevali so navodila, ki sem jih dal ob odmoru, to pa je bila agresivna obramba in blokade na Vanjku. Mislim, da rezultat vseeno ne odseva večje kakovosti naše ekipe," je bil po srečanju zadovoljen trener Slovana Jure Zdovc.

Upor Domžal trajal le prvih deset minut
V Domžalah je 1.300 gledalcev videlo dobro igro Heliosa le v prvi četrtini (20:19). Crvena zvezda, ki je prvič po dveh letih nastopila brez Zmaga Sagadina, je v nadaljevanju izkoristila kratko klop gostiteljev in zanesljivo slavila s 84:69. Domžale so po 10. krogih tako še brez zmage, uspeh pa bodo težko dosegle tudi na naslednjih dveh tekmah, saj najprej gostujejo v Tivoliju pri Olimpiji, nato pa bodo gostili Cibono.

Pivovarna Laško s trdo obrambo niza uspeha
Srečanje v Sarajevu med Bosno in Pivovarno Laško si je ogledalo kar 4.000 gledalcev. Bosna je letos že nekajkrat presenetila favorizirane ekipe, kar so se zavedali v Laškem in od uvodne minute zaigrali zbrano in odločno. Po prvi četrtini je bil izid 25:9 v korist slovenskega kluba, ki s trdo igro v obrambi ni dovolil gostiteljem, da se mu približajo. Na koncu je bilo 82:65.