Laščani so v drugem polčasu vodili že s 17 točkami in imeli še dve minuti pred koncem prednost 89:74. Cibono so predvsem trojke pripeljale povsem blizu, pri čemer so ji izdatno pomagali zgrešeni prosti meti Laščanov. Največ jih je zgrešil prav Joksimovič, ki pa je kljub temu junak tekme, saj je od 13 od svojih 29 točk dosegel v zadnji četrtini.

Pri izidu 91:93 je imela Cibona osem sekund časa, da izsili podaljšek ali celo zmaga, vendar je Kus izgubil žogo, Miletič pa je s polaganjem dokončno odločil zmagovalca.

Union Olimpija je v mestnem derbiju stežka ugnala Geoplin Slovan. Po prvi četrtini je sicer vodila za sedem točk, a so Kodeljevčani do odmora izid izenačili in zmajem dihali za ovratnik vse do konca. Zmago je domačim zagotovil najboljši mož na zadnjih tekmah Aloysius Anagonye. 43 sekund pred koncem je dosegel koš za vodstvo z 72:67, predtem pa pod svojim košem pobral tri žoge in dvakrat z blokado zaustavil prodor najboljšega strelca Slovana Zupana.

Krka je tesno slavila proti Reflexu. Po izgubljeni prvi četrtini so Novomeščani v drugi in tretji zaigrali odlično, v zadnjem delu igre pa tudi z nekaj sreče premagali beograjske košarkarje, ki so na lestvici tik pod vrhom.

V Beogradu je Crvena zvezda ob polčasu zaostajala že za 20 točk. Na krilih Rakočevića (skupaj 33 točk, od tega 10 s prostih metov) so Sagadinovi varovanci le zmagali in Zadar izločili iz boja za turnir zaključne četverice.