Žan Mark Šiško se je izkazal z dvojnim dvojčkom, saj je v statistiko vpisal 16 točk in 12 podaj. Foto: Sixt Primorska/Jurij Kodrun

Potem ko je vodilna Primorska v prejšnjem krogu prvič letos izgubila, je tokrat vknjižila novo zmago. Doma so s 102:61 tigri zanesljivo nadigrali Spars iz Sarajeva, ki ni niti enkrat vodil. V prvem polčasu je s 17 točkami izstopal Ivan Marinković, ki je bil na koncu z 20 točkami tudi prvi strelec srečanja.

V tretji četrtini so Koprčani po dobri obrambni igri prejeli le deset točk, sami pa so bili strelsko še naprej zelo razpoloženi. Vsi košarkarji Primorske so dobili priložnost za igro in se tudi vpisali med strelce. 16 točk sta dodala Žan Mark Šiško, ki se je izkazal s kar 12 podajami, in Marko Jagodić Kuridža.

Domžalčani nadigrali Vršac

Sixt Primorska še naprej blesti v Ligi ABA 2

Helios je Vršac ugnal s kar 74:106. Tekmo zadnjeuvrščenih moštev so bolje začeli gostitelji, ki so bili prvih pet minut v minimalni prednosti, vodstvo 10:9 v peti minuti pa je bilo tudi zadnje domače na tekmi. Do konca prve četrtine je Domžalčanom uspelo priti na plus osem (28:20), do polčasa pa so prednost le še povečevali in na odmor odšli z 19 točkami razlike.

Za visoko vodstvo je bil z 21 točkami najzaslužnejši Đoko Šalić. V nadaljevanju so razliko le še povečevali in na koncu zmagali s 106:74. Šalić je v drugem polčasu dal še osem točk in se zaustavil pri 29 točkah, Miroslav Pašajlić pa jih je skupno na tekmi dal 25.

Tekma preobratov Zrinjskemu
Dvoboj devetega in desetega moštva lestvice Zrinjskega in Rogaške so s 94:93 dobili gostitelji, ki so bolje začeli tekmo in prevladovali celoten prvi polčas. Rogaški se je nekajkrat uspelo približati na minus štiri, ob polčasu pa je zaostajala za devet (54:42). V tretji četrtini pa je Rogaška pripravila preobrat in iz zaostanka prešla v vodstvo.

Po izenačenju na 80 v zadnji četrtini v 35. minuti so domači košarkarji naredili delni izid 10:0, a so se gostje vrnili in 20 sekund pred koncem povedli s 93:92 – toda tri sekunde pred koncem prejeli koš in izgubili s 94:93. S 27 točkami je bil pri Slatničanih najbolj razigran Mirza Sarajlija.