Robert Troha
Robert Troha s 16,5 točkami ostaja vodilni strelec Heliosa. Foto: Liga UPC Telemach
Ernest Novak
Zmagoviti niz Olimpije se nadaljuje

Finec, ki je že nekaj čas tarča evropskih velikanov, je bil v zaostalem krogu Jadranske lige neustavljiv. Že ob prvem občutnejšem vodstvu zmajev za trinajst je dosegel enajst točk, v drugi četrtini pa so varovanci Gašperja Okorna prek razpoloženih Gorana Juraka in Sauliusa Kuzminskasa z nizom 10:0 povedli za 21 (43:22).

Moštvo Petra Popovića se je v tretji četrtini s serijo 13:0 približalo na pet točk zaostanka (52:47), a je spet odgovoril finski ostrostrelec. Zabil je kar 17 točk (pet trojk) in svoje moštvo popeljal na varnih 77:52.

27-letni branilec je tekmo končal z impresivnim metom: za 2: 3/4, za 3: 8/12, prosti meti 4/4, ter s tremi podajami.

Helios upravičil vlogo favorita
Zadrsko moštvo je prejšnji teden na Jazinah ugnal tudi Helios, ki je v Domžalah upravičil vlogo favorita in prepričljivo opravil s Širokim (81:71). Že v prvi četrtini so si gostitelji priigrali občutno prednost in jo do odmora povišali na 13 točk. Znova sta bili prvi imeni v ekipi Memija Bečiroviča Robert Troha in Saša Dončič.

Soliden prvi polčas Slovana
Geoplin Slovan je doživel še 18. poraz v Jadranski ligi proti FMP-ju (108:95). Kodeljevčani so v Železniku v prvem delu igrali pogumno in na krilih nove okrepitve Davorja Marcelića, ki je do 15. minute dosegel 12 točk, povedli z 39:35.

Gostitelji, proti katerim je slovenski podprvak na Kodeljevem dosegel eno od dveh zmag v ligi, so stvari na svoje mesto postavili v tretji četrtini. Z razpoloženima Zoranom Ercegom in Predragom Samardžinskim so jo dobili s 30:14 in odločili zmagovalca.