Ben Woodside je prvi, ki je zaradi finančnih težav zapustil potapljajočo Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jaka Blažič je bil skupaj z Aleksandrom Ćapinom in Deonom Thompsonom prvi strelec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
D. J. Gay
Pri Heliosu se je izkazal D. J. Gay, ki pa je zgrešil met za zmago ob izteku rednega dela. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Smiljan Pavić
19 točk Smiljana Pavića je bilo premalo za uspeh Krke v Zagrebu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Miro Alilovič in Aleksander Sekulič
Aleksander Sekulić (desno) je na klopi Krke debitiral s porazom. Foto: MMC RTV SLO

Lahko se zgodi, da bodo ameriškemu organizatorju igre sledili še drugi košarkarji, saj denarja v zmajevem gnezdu ni. Za nameček se je poškodoval Dino Murić. Edini predstavnik Bosne in Hercegovine je dosegel letos le pet zmag, od tega štiri v Sloveniji. Hercegovce so Ljubljančani lani v Tivoliju premagali s kar 107:70.
Kot kaže se je finančno stanje počasi preneslo na parket, zmaji, ki zaradi situacije v klubu stavkajo, pa so si privoščili prikazali sramotno predstavo. Olimpija je igrala prvo tekmo brez Dannyja Greena, ki se je vrnil v ZDA. V prvi četrtini so gostitelji še uspeli držati stik s Širokim. V drugi četrtini so gostje prevzeli pobudo in zagospodarili na stoženskem parketu. Že do odmora so si priigrali 17 točk naskoka, razliko pa so v drugem delu le še povečevali. Šele v zadnji četrtini je zmajem uspelo nekoliko umiliti poraz. Gostujoča prednost je vmes narasla tudi preko 30. Olimpija je tako doživela šesti zaporedni poraz in tretjega v seriji v Ligi ABA.
Domžalčanom v podaljšku zmanjkalo moči
Radnički je Helios premagal po podaljšku (90:98). Nekaj manj kot dve minuti pred koncem so v Komunalnem centru Domžalčani po delnem izidu 13:3 povedli za pet (84:79), vendar so se košarkarji iz Kragujevca vrnili v igro. Boris Bakić je imel 15 sekund pred koncem celo priložnost, da povede goste v vodstvo, vendar je črnogorski branilec tretji prosti met zgrešil. Na drugi strani je D. J. Gay metal za zmago, a je bil premalo natančen. V petminutnem podaljšku je Radnički hitro prevzel pobudo in si priigral neulovljivo prednost.

Helios je sicer odlično pričel tekmo in si prek Klemna Prepeliča in Draga Pašalića hitro priigral visoko prednost, ki pa so jo gostje že v drugi četrtini povsem izničili. V domči vrsti je bil s 27 točkami prvi strelec Gay, ki je zbral še devet podaj, Prepelič je prispeval 26 točk, Pašalić pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom (20 točk, 11 skokov). Pri Radničkemu je Steven Marković v statistiko vpisal 27 točk in 11 podaj.

Sekulić debitiral s porazom
Krka je v Zagrebu izgubila po izenačeni tekmi. Na koncu so domače "mravlje" slavile s 85:80. Novomeščane je prvič vodil Aleksander Sekulić, za državne prvake pa še ni igral novi organizator igre Mustafa Abdul Hamid, ki je klub okrepil minuli teden. Gostje so si uspeli v 27. minuti priigrati vodstvo s 64:55, a so domači košarkarji uspeli narediti serijo in v naslednjih sedmih minutah so Krki dopustili le štiri točke. Po delnem izidu 19:4 so Zagrebčani tekmo mirno pripeljali do konca.

V domači vrsti so blesteli trije košarkarji. Krunoslav Simon je prispeval 25 točk, Sean May 23 točk in 13 skokov, Papa Diasse pa 17 točk in 12 skokov. Slovenski reprezentant Sašo Ožbolt se v 20 minutah ni uspel vpisati med strelce. Pri Krki je bil najboljši Smiljan Pavić, ki je zbral 19 točk, po 16 sta jih dodala Jimmy Baxter in Zoran Dragić.

Zlatorog je v petek v Treh lilijah s 76:68 ugnal Hemofarm.