Darren McLinton
Sašo Ožbolt
Boško Djokić
Vladimir Krstić in Goran Jeretin

Zmaji so dobili prvo četrtino, nato pa nerazumljivo močno popustili. Mladi igralci Reflexa so v nadaljevanju zasenčili Olimpijo v vseh elementih igre, si priigrali visoko prednost in jo brez težav zadržali do konca. Najboljši strelec tekme je bil kapetan Ljubljančanov Vladimir Boisa (24), ki pa ni imel prave pomoči soigralcev.

Prva četrtina je obetala
Potem ko sta bili moštvi večji del prve četrtine tesno skupaj, so se zmaji ob koncu nekoliko odlepili in na prvi odmor odšli s prednostjo 6 točk (20:14). Najučinkovitejša sta bila Baždarić (8) in Boisa (6). Na začetku druge četrtine so Ljubljančani povedli z 22:14, potem pa močno popustili. Reflex je najprej izenačil na 24, nato pa s trojko Marka Marinovića v 16. minuti povedel s 27:26.

Pred odmorom je bilo pričakovati odgovor Olimpije, a ga ni bilo. Nasprotno, Reflex je s pridom izkoriščal napake Ljubljančanov v napadu in višal prednost. S štirimi zaporednimi točkami centra Mileta Ilića je v 19. minuti povedel s 35:26, Aleksandar Rašić pa je ob zvoku sirene zadel za 40:28, kar je bila najvišja prednost igralcev iz Železnika. Varovanci Saša Filipovskega so v prvem polčasu slabo metali trojke (1/11), poleg tega pa so zbrali le 5 skokov, medtem ko nasprotniki kar 13.

Prebujenja ni bilo
V 3. četrtini se slika na igrišču ni spremenila. Napake zmajev v napadu so se vrstile, Reflex pa je s pridom polnil koš. V 25. minuti je izjemni organizator igre Bojan Popović zadel za 48:33. Ljubljančani so bili nemočni, saj z izjemo kapetana Boise ni bilo razpoloženega igralca. Ob koncu 3. četrtine se je ponovil scenarij iz 2.: s sireno je za visokih 61:45 zadel odlični center Ilić.

Zadnjih deset minut ni prineslo vstajenja presenetljivo slabe Olimpije. Minuto in pol pred koncem so se zmaji po dveh zaporednih trojkah Manučarja Markoišvilija sicer približali na 74:82, a to ni zmedlo srbskih igralcev, ki so tekmo rutinirano pripeljali do konca.

Sašo Filipovski: "Čestitam Reflexu za zasluženo zmago. Trener Djokić je izvrstno vodil tekmo in reagiral v pravem trenutku. Ko je Jorovića postavil na igralno mesto štiri, nismo imeli več protiorožja, čeprav sem poskusil z rotacijami Boise in Manceja na tem mestu. Moji igralci so dali maksimum, koncentracija je bila na višku, toda Reflex je bil danes enostavno boljši."

Marino Baždarić: "Vedeli smo, da bo tekma zelo težka, da ne bo lahko teči vseh 40 minut z mlado beograjsko zasedbo in škoda je, da nismo ponovili predstave iz Ljubljane pred nekaj tedni, ko smo povsem nadigrali Reflex. Zaslužil si je zmago, nam pa ne preostane drugega, kot da se usmerimo v slovensko državno prvenstvo."

Boško Djokić, trener Reflexa: "Začetek tekme je bil povsem v našem slogu. Običajno začnemo slabo, nato pa dvignemo ritem igre. Ključna je bila druga četrtina, ko nam je uspelo narediti razliko, ki smo jo nato mirno nadzorovali. Zelo sem zadovoljen s predstavo svoje ekipe, igralci so pokazali določeno zrelost, ki je prej pri njih nisem bil vajen."

Polfinale bo popolnoma srbski
Za popoln uspeh srbskih klubov je kot zadnja poskrbela Crvena zvezda, ki je v dramatični končnici s 73:71 ugnala Cibono. Odločilni koš je 30 sekund pred koncem dosegel Vukosavljević. "Cibosi", ki so sicer vodili večji del tekme, so imeli tri sekunde pred koncem priložnost za podaljšek, a se je poskus Andreja Štimca odkotalil z obroča. Najboljši igralec tekme je bil nekdanji igralec Krke Madžar Marton Bader, ki je dosegel 20 točk in dodal še 12 skokov.