Sasu Salin je v zadnji četrtini zadel tri trojke zapored in Olimpija, ki je tri četrtine delovala precej anemično, se je prebudila. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Bojan Krivec je uspešno zaključil dva zaporedna prodora pod koš in Krka je povedla s 60:45. Vseeno je bilo to premalo za uspeh, tako da Novomeščani ostajajo le pri eni zmagi v Ligi ABA. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ratko Varda si je, podobno kot Danny Green, hitro nabral tri osebne napake. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zoran Dragić se je v prvem polčasu izkazal z borbeno in učinkovito igro (9 točk). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Krka je imela tri četrtine in pol tekmo pod nadzorom. Olimpiji je vsilila svoj ritem igre in vodila tudi za 15 točk (60:45). Toda kar naenkrat je Olimpija začela serijsko zadevati trojke. Tri je dosegel Sasu Salin, ko je izza črte zadel še Danny Green (to so bile njegove edine točke na tekmo), je to v 36. minuti pomenilo vodstvo gostov s 65:67.

Rothbart dosegel ključne točke
Junak tekme je bil Robert Rothbart, saj je 38 sekund pred koncem s košem in dodatnim prostim metom ljubljanski ekipi priboril vodstvo s 76:78, ko je ostala le še sekunda igralnega časa, pa je po prodoru Bena Woodsida skočil za odbito žogo in jo zabil v obroč.

Najboljša strelca Jordan in Markota
Krki je za zadnji napad ostala ena sekunda, vseeno pa se je pokazala imenitna rešitev. Jamie Baxter se je znašel sam pod košem, toda Krivec mu ni dobro podal, saj je žoga zadela obroč in državni prvaki so morali, podobno kot velikokrat v lanskih merjenjih moči z Olimpijo, priznati grenak poraz.

Prvi strelec je bil z 18 točkami Jerome Jordan, pri Olimpiji, ki je po sedmih krogih Lige ABA poleg Maccabija še edina neporažena, pa je Damir Markota dosegel 16 točk.

Usodna trojka Mulaomerovića
Zlatorog ostaja brez zmage, potem ko je v Treh lilijah s 85:86 klonil proti Zagrebu, čeprav je, podobno kot Krka, vodil večji del tekme. Po trojki Damirja Mulaomerovića je Zagreb tik pred začetkom zadnje minute povedel s 83:86, gostitelji pa so se s košem Darka Cohaderevića zgolj približali na točko. Zlatorog je v 35. minuti vodil z 79:72, hrvaškemu evroligašu pa je v slabih dveh minutah uspel delni izid 0:9. Prvi strelec je bil Vladimir Panić z 29 točkami (met iz igre: 10/12).

Helios bo v nedeljo igral proti Crveni zvezdi.