Šenčur je vodil večino prvega polčasa, največ za devet točk (17:26), na odmor pa je odšel s +4 (32:36).

V tretji četrtini so varovanci Konstantina Subotića spet povedli za devet (32:41), a so gostitelji pred vstopom v odločilno četrtino izenačili (48:48).

Nadaljevala se je izenačena igra, dobri dve minuti in pol pred koncem je bil izid tako poravnan (61:61).

Krka je nato zaigrala bolje, z delnim izidom 7:0 – Glenn Cosey je zadel štiri proste mete, trojko je zadel Jure Balažič – je 43 sekund pred koncem vodila za 7 (68:61). Varovancem Vladimirja Anzulovića ni uspelo več zadeti, Šenčur je s petimi točkami 27 sekund pred koncem zaostajal le še za dve točki (68:66).

Krka je sicer zadnji napad zapravila, a neuspešni so bili tudi gostje, Nejc Martinčič je svoj naslednji poskus za tri sekundo pred koncem zgrešil in zmaga je ostala v Novem mestu.