Deividas Gailius je bil neustavljiv. Foto: Aleš Fevžer
Alen Omić
Alen Omić je dosegel 15 točk in zbral devet skokov. Foto: Aleš Fevžer
Fabrizio Frates
Trener Vareseja Fabrizio Frates ni mogel biti zadovoljen z igro svojih varovancev v končnici rednega dela in podaljška. Foto: Aleš Fevžer

Italijani so imeli že v rednem delu srečanja priložnost za zmago, a jim ni uspelo. V podaljšku so vodili z 82:80 in ujeli žogo, vendar so jo v protinapadu začetniško zapravili. Najboljši igralec tekme Gailius (31 točk in 10 skokov) je s trojko z desne strani tri sekunde pred koncem odločil srečanje.
Za Ljubljančane je to četrta zmaga v šestih tekmah v Evropskem pokalu, hkrati prva v gosteh in četrta v nizu skupaj z Ligo ABA. Uspeh je zelo pomemben, saj se je Union Olimpija z novima dvema točkama utrdila na tretjem mestu v skupini C, ki prinaša uvrstitev v drugi del tekmovanja.

Varese zadeval z vseh položajev

Gostitelji so začeli sijajno, z delnim izidom 15:0 so povedli kar z 21:6. Achille Polonara, Keydren Clark in Aubrey Coleman so bili natančni izza črte. Ljubljančani so bili popolnoma razglašeni, v obrambi so bili nezbrani, iz igre so metali le 20-odstotno.
Zmaji so se prebudili v 2. četrtini
V drugi četrtini so se zmaji zbrali. Alex Stepheson je dvakrat zadel pod košem, Deividas Gailius je zadel dva prosta meta, nato pa je bil natančen še izza črte. Po polaganju Dragiše Drobnjaka v 16. minuti so se zeleno-beli približali na 29:23. Italijani so delali številne napake, v napadu so zaključevali iz neizdelanih akcij. Nebojša Joksimović in Drobnjak sta do odmora s trojkama ulovila priključek (36:34).
Olimpija prevzela vodstvo
Tudi v 3. četrtini so Italijani igrali zelo slabo, pet minut niso dosegli niti točke. Z delnim izidom 13:0 so Ljubljančani povedli za 11 točk (38:49). Razigral se je tudi Joksimović. Pri Vareseju je Ebi Ere ob koncu tretje četrtine znižal na 50:54.
Italijani zapravili tri mete za zmago
Zeleno-beli bi lahko zmagali že v rednem delu, vendar so v zadnjih petih minutah dosegli vsega šest točk in zapravili devet točk naskoka (56:65). Clark je 52 sekund pred koncem zadel trojko za 71:69. Cedric Jackson je z dvema prostima metoma izenačil (71:71). V zadnjem napadu je Clark zgrešil za tri točke, nato še za dve točki, ob sireni pa je bil prekratek Polonara.
Salin ukradel ključno žogo
V podaljšku je Andrea De Nicolao zadel trojko za 82:80 31 sekund pred koncem. Union Olimpija je krenila v zadnji napad, Gailius je zgrešil, Italijani so ujeli žogo, a namesto da bi jo zadržali v rokah, so jo vrgli v napad, kjer jo je prestregel Sasu Salin (nepozoren je bil Dušan Šakota) in hitro podal do Jakova Vladovića, ki je našel Gailiusa. Litovec je s strani zadel trojko in podobno kot pred petimi dnevi v Črni gori so Ljubljančani objeti znova slavili na sredini igrišča, saj je Ere ob pisku sirene zgrešil težak met s polovice igrišča.