Deon Thompson je bil s 17 točkamii najbolj učinkovit pri zmajih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksandar Ćapin je zadel tri trojke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matjaž Smodiš in Klemen Prepelič
Matjaž Smodiš je dosegel 11 točk v Komunalnem Centru, Klemen Prepelič pa 7. Foto: Uroš Hočevar/Liga ABA
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin je s svojimi izbranci še brez zmage v Ligi ABA. Foto: Uroš Hočevar/Liga ABA

V nedeljo je igral še Zlatorog in tako kot Helios še šestič izgubil. Z 78:53 je bil boljši Široki. Gostje so že v prvi četrtini povedli z 22:10, v drugi četrtini vodili že za 19 točk in pred zadnjimi 10 minutami z 51:39. Edini razpoloženi košarkar pri Laščanih je bil Vladimir Panić, ki je bil z 21 točkami tudi najboljši strelec tekme. Niti eden od drugih igralcev ni dosegel več kot 6 točk.

V prvem polčasu Radnički nemočen
Ljubljančani so sobotno srečanje odigrali v mali dvorani Tivoli, ker so bile Stožice zasedene z rokometno tekmo Krima. Zmaji so pred 2.300 gledalci začeli sanjsko. Dino Murić je zadel trojko, Ratko Varda je polagal in dodal prosti met, izza črte sta zadela še Danny Green in Ben Woodside in na semaforju je v 5. minuti pisalo 13:0. Gostje so se nato le zbrali in na krilih Davida Simona znižali na 20:14. Uvodno četrtino je s trojko zaključil Green (27:19).

Sredi druge četrtine so zeleno-beli z delnim izidom 6:0 povedli z 41:24. Prednost je nekajkrat znašala tudi 20 točk, ob odmoru pa je bilo 54:36. Med strelce se je že v prvem polčasu vpisalo vseh deset igralcev, ki so stopili na parket.

Thompson odgovoril Scottu
Radnički je v drugem polčasu pokazal povsem drug obraz. V 24. minuti je prišel na 56:48, v 29. na 62:55, na začetku zadnje četrtine pa je bil rezultat 65:62. Neustavljiv je bil Michael Scott, ki je za tri točke metal 7/16. Zeleno-beli so še pravočasno zbrali in po zaslugi Deona Thompsona (17 točk, 9 skokov, indeks 25) in Aleksandra Ćapina (14 točk in 4 podaje) hitro pobegnili na 71:62. Thompson je nato zadel še trojko, polaganje in dva prosta meta za 81:67. Ljubljančani so izza črte metali 50 odstotno (11/22).

Union Olimpijo v prihodnjem tednu čakata dve zahtevni tekmi. V sredo bo v Stožicah v Evroligi gostila Galatasaray, v soboto pa jo v Novem mestu čaka derbi s Krko.

Helios konkurenčen le v uvodnih minutah
Domžalčani so držali priključek do izida 6:6, v drugem delu uvodne četrtine pa so se Hrvati razigrali in po desetih minutah vodili za 11 točk (13:24). Sandi Čebular in Drago Pašalić sta s trojkama na začetku druge četrtine hitro znižala na 19:24 in trener Cedevite Dražen Anzulović je vzel minuto odmora. Chris Warren je s trojko in prodorom znova povišal vodstvo Cedevite, ki je na odmor odšla z lepo prednostjo (30:42).
V zadnji četrtini Helios popolnoma popustil
Helios je odlično zaključil tretjo četrtino, Dejan Jeftić je polagal, Dragan Bubnić je zadel za dve točki, Andreas Person pa je bil natančen izza črte tik pred sireno (50:57). Zadnjo četrtino so gostje začeli z osmini zaporednimi točkami. Matjaž Smodiš in Marko Car sta poskrbela za prednost 15 točk in srečanje je bilo odločeno. Do konca srečanja je Cedevita s serijo 11:0 še povečala naskok. Izbranci Zmaga Sagadina so doživeli že šesti poraz.
Novomeščani so se prebudili prepozno
Budućnost si je proti Krki veliko prednost nabrala v uvodnih treh četrtinah. Izenačenih je bilo le nekaj uvodnih minut, nato pa so gostitelji z delnim izidom 9:0 v pičli minuti pobegnili na visokih trinajst točk prednosti. Razlika je sredi tretje četrtine poskočila na 57:41, pred zadnjimi desetimi minutami pa je imela Budućnost še vedno lepo zalogo (73:60). Počasi in vztrajno so se slovenski prvaki bližali, vendar jim na manj kot na 82:79 ni uspelo priti. V zadnji minuti tekme je Krka po nizu točk Zorana Dragića (14 točk) prišla vsega na tri točke zaostanka, popoln preobrat pa je s črte prostih metov preprečil Bojan Krstović.

6. krog:
ZLATOROG LAŠKO - ŠIROKI
53:78 (10:22, 15:20, 14:9, 14:27)
450; Panić 21, Vujasinović 6; Pilepić 19, Butorac in Collins po 12.

HELIOS DOMŽALE - CEDEVITA
62:87 (13:24, 17:18, 20:15, 12:30)
1.000; Gay 13, Pašalić 12, Čebular 11, Bubnić 9, Prepelič 7, Besedič in Person po 3, Jeftić in Petrović po 2; Draper in Warren po 15, Smodiš 11 (4/5 za dve, 0/1 za tri), Opačak 9, Baždarić, Owens in Bilan po 8, Car 6, Vukušić 4, Princ 3.

BUDUĆNOST - KRKA
84:80 (30:17, 17:20, 26:23, 11:20)
1.400; Vučević 21, Anderson in Vitkovac po 12, M. Popović 11, Ivanović 7, Dubljević in Krstović po 6, A. Popović 5, Mihailović 4; Jordan 17, Dragić 14, Baxter 11, Murić in Pavić po 9, Krivec 8, Balažič in Stinson 6.

UNION OLIMPIJA - RADNIČKI
85:70 (27:19, 27:17, 11:21, 20:13)
2.300; Thompson 17, Green 15, Ćapin 14, Varda 9, Blažič 7, Woodside 6, Murić, Salin in Bertans po 5, Rothbart 2; Scott 20, Simon 10, Gaddefors 9, Birčević 8, Marković 7, Pavković in Lučić po 6, Sinovec 3, Bakić 1.

ZAGREB CO - CRVENA ZVEZDA
102:85 (33:19, 31:19, 14:21, 24:26)
May 24, Mulaomerović 23 ... Ožbolt 8; Morrison 27.

PARTIZAN - CIBONA
91:67 (16:10, 27:16, 19:18, 29:23)
Anđušić 14, Raduljica 12; Chase 16.

29. decembra:
HEMOFARM - MACCABI

UNION OLIMPIJA 6 6 0 +53 12 CEDEVITA 6 5 1 +111 11 PARTIZAN 6 5 1 +80 11 MACCABI 5 5 0 +95 10 BUDUĆNOST 6 4 2 +10 10 CIBONA 6 4 2 -13 10 ŠIROKI 6 3 3 -1 9 CRVENA ZVEZDA 6 2 4 +14 8 HEMOFARM 5 3 2 -2 8 ZAGREB CROATIA OS. 6 2 4 -52 8 KRKA 6 1 5 -29 7 RADNIČKI 6 1 5 -41 7 HELIOS DOMŽALE 6 0 6 -99 6 ZLATOROG LAŠKO 6 0 6 -126 6