Žan Mark Šiško je odločil tekmo v Skopju. Foto: MZT Skopje Aerodrom/Petr Stojanovski

Tigri so vknjižili že 13. zmago in imajo pred najbližjima zasledovalcema – po številu točk se je z MZT-jem izenačil sarajevski Spars – že štiri točke naskoka. V makedonski prestolnici je blestel Šiško. Mladi slovenski organizator igre je dosegel statistični indeks 31, fantastično pa je igral v zadnji četrtini, ko je ob stoodstotnem metu iz igre (3/3 za dve, 4/4 za tri) dal kar 18 od svojih 21 točk.

Obenem je dosegel tudi odločilni koš za novo zmago slovenskih pokalnih prvakov. 21-letni Ljubljančan je v zadnjem napadu Primorske, ki je v prvem polčasu sicer vodila že za 11, na tekmi lepo prodrl pod koš in v loku 2,1 sekunde pred koncem zadel za končni 77:78. Zatem so gostitelji skušali žogo spraviti do Andrije Bojića, ki pa ni bil uspešen.

"Pričakovali smo težko tekmo in na koncu se je za takšno tudi izkazala. Nasproti sta si stali ekipi, ki trenutno zasedata prvi mesti na lestvici in sta glavni kandidatki za napredovanje med regionalno elito. V prvem polčasu smo nadzorovali potek tekme, v nadaljevanju pa nam je popustila koncentracija. Tekmeci so zadeli nekaj metov in nas na krilih navijačev ujeli. V izenačeni končnici smo imeli nekaj več sreče, a vseeno povsem zasluženo zmagali," je po tekmi povedal Šiško.

Preostala dva slovenska predstavnika v drugem rangu regionalnega tekmovanja sta igrala doma, bila pa sta polovično uspešna. Helios je moral priznati premoč Borcu iz Čačka, Rogaška pa je bila boljša od Splita.