Sixt Primorska (na fotografiji Marjan Čakarun in trener Jurica Golemac) je v zadnji četrtini vodila tudi z več kot 30 točkami razlike (82:51). Foto: Sixt Primorska/Jurij Kodrun

Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo gostje dobili z izidom 9:26. Najboljši strelec je bil Marko Jagodić Kuridža, ki je v dobrih 23 minutah igre dosegel 16 točk (iz igre 7/11), imel je tudi osem skokov in tri podaje. Po njegovem polaganju je koprska ekipa v sedmi minuti prvič povedla z dvoštevilčno razliko (7:17).

Na začetku drugega polčasa je Zlatorog še držal priključek (38:45), nato pa je Sixtu uspel delni izid 2:17.

Nejc Barić je za Zlatorog prispeval 18 točk.

Na prvi tekmi serije na dve zmagi je Sixt Primorska zmagala z 98:74.

Preostale druge tekme četrtfinala bodo v soboto.