Aleš Pipan je s Pivovarno Laško klonil v Zagrebu.

Po novi zmagi nad Pivovarno Laško so Ljubljančani tekmo začeli precej ležerno, kar so košarkarji iz Črne gore kaznovali in z desetimi točkami razlike dobili prvo četrtino. V drugem delu igre so se zmaji pobrali in do polčasa po zaslugi Bocevskega (18 točk) izenačili.

V drugem polčasu so igralci iz Tivolija stopnjevali ritem igre in sredi tretje četrtine povedli z 58:44. Levji delež sta v tem delu igre prispevala Gruzijca Boisa in Markoišvili. Do konca se varovancem slovenskega strokovnjaka Zorana Martiča ni uspelo približati na manj kot deset točk. S tem uspehom Olimpija nadaljuje uspešno serijo zmag na začetku sezone.

Laščani še drugič poraženi
Pivovarna Laško je v Zagrebu izgubila proti Ciboni s 83:79. Laščani so bili konkurenčni volkovom večji del srečanja, odločilna pa je bila trojka dobri dve minuti pred koncem, ko je Nenad Krstić povedel Zagrebčene v vodstvo s 76:73. V zaključku je zmago domačih potrdil Branimir Longin, ki je uspešno izvajal proste mete.

Domžalčani doživeli nov polom

Helios je tudi v drugem srečanju v Jadranski Ligi prepričljivo izgubil. V Beogradu je bil z 90:62 uspešnejši Partizan. Za zmagovalce je 17 točk dosegel nova okrepitev Dejan Milojević, pri Heliosu je bil najučinkovitejši Samo Grum s 13 točkami.

"Bili smo boljši kot proti Hemofarmu, toda Partizan ima strašno močno ekipo. Končni rezultat kaže realno razliko v kakovosti," je po srečanju dejal trener Heliosa Lado Gorjan.