V Laškem so gledalci videli pravo dramo, saj je odločitev o zmagovalcu padla šele po dodatnih desetih minutah. V izjemno razburljivem srečanju so bili uspešnejši gostitelji, ki tako še upajo na četrto mesto, ki vodi na finalni turnir.

Tekmo so bolje začeli Laščani, ki so si do polčasa priigrali osem točk prednosti. Ljubljančani so se v drugem delu zbrali in po dveh uspešnih protinapadih po dolgem času povedli (55:51). Laško je zaigralo bolje in prevezelo pobudo, a se ni uspelo odlepizi og gostov. S košem Paviča je Olimpija tri minute pred koncem povedla (69:68). Gostitelji so spet prešli v vodstvo in po trojki Jokiča (78:73) je že kazalo na slavje Laščanov.

Štelmahers je že v naslednjem napadu vrnil trojko, Olimpija pa je izenačila na 78:78. Varovanci trenerja Filipovskega so imeli pol minute pred koncem rednega dela napad za vodstvo, a je Petrov pri vodenju izgubil žogo, Laščani pa v nasprotnem napadu niso prišli do zaključka.

Tudi v obeh podaljških so bolje začeli Laščani. Zmago bi si lahko zagotovili že v prvem podaljšku, a je tokrat Petrov popravil napako z rednega dela, prestregel žogo v zadnjih sekundah in izenačil. Laško je v drugem podaljšku dokončno strlo odpor slovenskih podprvakov. Petrov je sicer znižal na 109:106, a je Ljubljančane pokopal Miletič, ki je v zadnjih sekundah zadel oba prosta meta.

Geoplin Slovan v prvem polčasu zasenčil Crveno zvezdo
Igralci Crvene zvezde verjetno niso pričakovali tako odločnega začetka gostiteljev. V dvorani Tabor je Geoplin Slovan vprvem delu nadigral Beograjčene in na odmor odšel s 13-imi točkami prednosti.

V tretji četrtini so rdeče-beli znižali zaostanek. Slovan ni popustil in v zadnjem delu tekme držal Crveno zvezdo na varni razdalji ter tekmo mirnoi zaključil v svojo korist

Krka nadzirala večji del srečanja
V Banja Luki je Krka nadzirala igro večji del srečanja. do prve večje prednosti so krkaši prišli na začetku druge četrtine, ko sta se razigrala sicer najboljša strelca Krke, Gnjidič in Rickert. Bosanci so se približali le na začetku tretje četrtine, a so Dolenjci potrdili, da so kakovostnejše moštvo in zadržali prednost.