Košarkarji Slovana so izza črte metali 10:23, igralci Olimpije pa le 3:22. Foto: Rtv Slo
Simon Petrov
Simon Petrov se je s 17 točkami odkupil za slabšo predstavo na prvi tkmi. Foto: Rtv Slo

Pred približno tisoč gledalci so "plinarji" s kolektivno igro povsem povozili zmaje. Slovan je sicer slabo začel tekmo, saj je Olimpija povedla z 8:0, nato pa je vajeti na krilih Miloša Paravinje prevzel v svoje roke, tik pred koncem polčasa vodil z 9 točkami prednosti (39:30) in ga dobil s 40:34.

vodstvo ob odmoru še Simon Petrov in Vjekoslav Petrovič.

Po prihodu iz slačilnice so gostitelji nadaljevali odlično igro in prav ob koncu četrtine prišli do največje prednosti dotlej, saj so s trojko Jana Rozmana povedli z 61:49. Tudi v zadnjih desetih minutah Olimpija ni našla rešitve za razpoložene Kodeljevčane, ki so še naprej višali vodstvo.

Varovanci Zorana Martiča so na koncu zbrali kar 16 skokov in 10 podaj več od nasprotnika. Zmaji so katastrofalno metali za tri točke (3/22) in izgubili prvič po finalu proti Krki pred dvema letoma, ko so Novomeščani slavili s skupnim izidom 3:2.

Najboljša strelca pri Slovanu sta bila Petrov s 17 in Paravinja (9 skokov) s 13 točkami, pri enajstkratnih državnih prvakih pa sta jih Baždarić in Ožbolt prav tako dosegla po 17.