Goran Dragič je blestel proti Ciboni. Foto: RTV SLO
Saša Dončič
Saša Dončič je prevzel del odgovornosti v končnici rednega dela in zapored dosegel osem točk. Foto: RTV SLO

Tekma se je odločila šele v podaljšku, potem ko najboljši strelec tekme Goran Dragič (26) ni izkoristil priložnosti že v rednem delu. V dodatnih 5 minutah sta tekmo na stran plinarjev nagnila Miha Zupan (7 točk v tem delu, skupaj 17) in že omenjeni Dragič, ki je zanesljivo izvajal proste mete. Cibona je sicer v prvem polčasu povedla za osem (47:39), a jo je Slovan po zaslugi mladega organizatorja še pred odmorom ujel.
V drugem polčasu se je Zagrebčanom po delnem nizu 7:0 uspelo odlepiti za štiri točke dve minute pred koncem, vendar je tokrat Saša Dončič z osmimi zaporednimi točkami poskrbel za neodločen izid po rednem delu (81:81).

Za ohranitev upanja na uvrstitev na zaključni turnir morajo plinarji, ki so zmagali prvič po štirih zaporednih porazih, v naslednjem krogu njuno premagati neposrednega tekmeca Vojvodino.

V zadnjem krogu igrajo Kodeljevčani z že odpisanim Širokim.

Poraz ostalih slovenskih predstavnikov
Helios je pred domačimi gledalci izgubil srečanje (74:84) proti Crveni Zvezdi v zadnji četrtini, ki so jo gostje dobili za 14 točk. V popoldanski tekmi, polni napak, je Union Olimpija brez DeMarca Johnsona in Teemuja Rannikka zasluženo klonila v dvorani Pionir proti Partizanu (81:69), Pivovarna Laško pa doma proti Zadru (74:84).