Trener Heliosa Lado Gorjan

V Širokem Brijegu je slavila tudi Union Olimpija (80:77), preostala slovenska predstavnika pa sta izgubila - Helios doma z 68:74 proti Reflexu, Pivovarna Laško pa v gosteh pri Hemofarmu s 74:93.

GEOPLIN SLOVAN - BUDUĆNOST 92:54 (26:11, 22:17, 18:9, 26:17)
Dončič 20, Oliver 15; Marjanović 17.

Slovan si je že na začetku priigral neulovljivo prednost. Gostje so drugo (!) točko dosegli šele v osmi, prvi koš iz igre pa v deveti minuti. Prednost je rasla vse do konca tekma, ko je bila tudi najvišja. Pri Črnogorcih ni igral najboljši igralec na nekaj zadnjih srečanjih Ivan Koljević. Domači trener Jure Zdovc je po tekmi povedal: "Proti oslabljenim gostom smo nepričakovano lahko zmagali. Igralci so zavzeto pristopili k tekmi in to se nam je obrestovalo." Ljubljančane čaka v soboto gostovanje pri Crveni zvezdi.

ŠIROKI HERCEGTISAK - UNION OLIMPIJA 77:80 (19:23, 20:13, 19:20, 19:24)
Vidaković 17; Bocevski 20, Boisa 18.

Ljubljančani so pred zadnjimi petimi minutami zaostajali z 58:63, nato pa z delnim izidom 12:0 povedli za sedem točk. To pa ni bilo dovolj za mirno končnico, saj so se jim domači v zadnji minuti približali na 76:74. Portoričan Andres Rodriguez bi s štirimi zgrešenimi prostimi meti v končnici kmalu zapravil zmago, vendar sta bila nato Vladimer Boisa in Marino Baždarić bolj natančna. Domagoj Vidaković je trojko za podaljšek zgrešil. Olimpija je ena redkih ekip, ki je v Ligi Goodyear slavila na vseh dosedanjih gostovanjih v Širokem Brijegu.

HELIOS - REFLEX 68:74 (23:17, 8:20, 20:19, 17:18)
Ercegović 25, Grum 17; Marinović 14, Freeman 13.

Gostitelji so vodili do 15. minute, nato pa je Reflex z delnim izidom 12:0 do odmora preobrnil potek srečanja (37:31). Pri Domžalčanih je po slabi igri Jureta Močnika v nadaljevanju zablestel Samo Grum in z nekaj točkami znižal izid na 55:58. Več domačim ni uspelo, kljub temu pa so na vse boljši poti k prvi zmagi v Jadranski ligi. "Če bi si privoščili malo manj napak, bi bilo na koncu lahko tudi drugače. Napredek je očitek, zato v nedeljo optimistično potujemo v Zadar," je povedal trener Heliosa Lado Gorjan.
HEMOFARM - PIVOVARNA LAŠKO 93:74 (21:21, 30:19, 27:18, 15:16)
Bogavac 20; Rizvić in Joksimovič po 17.

Hemofarm je na domačem parketu že tretjič visoko zmagal. Košarkarji iz Vršca so v drugi in tretji četrtini povsem povozili Laščane, najvišja prednost pa je znašala kar 30 točk (90:60). Edini kolikor toliko razpoloženi igralec v vrstah slovenskih podprvakov je bil Hasan Rizvić. Ob koncu sta trenerja na igrišče poslala večinoma mlajše igralce, gostje pa so vsaj nekoliko ublažili poraz.

ZAGREB - BOSNA BHT 92:90 (29:23, 24:28, 22:18, 17:21)
Tomas 23, Miljković 20; Williams in Bajramović po 22.

ŠIBENKA DALMARE - CIBONA 50:88 (14:16, 12:21, 15:23, 9:28)