Vladimer Boisa in Sašo Ožbolt.

Ljubljančani na začasnem delu v štajerski prestolnici so imeli niti igre v rokah večji del srečanja, saj so ob koncu tretje četrtine vodili kar za 17 točk. Sledil je nepričakovan padec v igri in Beograjčani so z delnim izidom 22:2 povedli z 62:59. Za zmago gostiteljev sta s štirimi zadetimi prostimi meti poskrbela Miloš Paravinja in Simon Petrov.

Z zmago nad rdeče-belimi je Slovan ohranil upe na uvrstitev med osem najboljših ekip v Jadranski ligi in s tem odhod na zaključni turnir v Beograd.

Helios presenetil Dalmatince
Košarkarji Heliosa so z zmago nad Zadrčani (88:78) poskrbeli za največje presenečenje 22. kroga v Jadranski ligi. Gostitelji so bili v Domžalah gospodarji na igrišču vso srečanje. Do odmora so si priigrali 20 točk prednosti (50:30), v nadaljevanju pa so zlahka odbili napade gostov, pri katerih je bil najbolj razpoložen Kyle Hill.

Boisa kraljuje v Splitu
Tretjo slovensko zmago so dosegli košarkarji Uniona Olimpije. Na Gripah so premagali gostitelje s 97:85. Najzaslužnejši za zmago gostov je Vladimer Boisa, ki je bil blestel v napadu s 35 točkami. Kapetan zmajev se je izkazal z izjemno natančnim metom za tri točke (6/8), poleg tega pa je bil s petimi skoki tudi najboljši v svojem moštvu v tem segmentu igre. Visoko prednost so si sicer Ljubljančani priigrali že v uvodni četrtini, ki so jo dobili s 34:14, a je uspelo rumenim izenačiti izid v tretji četrtini na 63.

Odločilno prednost so si tako varovanci Saša Filipovskega priigrali z delnim izidom 6:0 (vse točke je dosegel Dragan Bocevski) v zadnji četrtini.

Laščani zapretili le v drugi četrtini
Pivovarno Laško je pri porazu v Beogradu najbolj jezil Kosta Perović, ki je že v prvi četrtini dosegel 13 točk. V drugi četrtini je stik s Partizanom držal Nebojša Joksimovič (11 točk), tako da je bil zaostanek ob odmoru le štiri točke. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili s 25:14 in lepo prednost zadržali do konca.

Liga Goodyear, izidi, 22. krog:
GEOPLIN SLOVAN
- CRVENA ZVEZDA 63:62 (20:13, 25:15, 12:12, 6:22)
Petrov 14, Paravinja 10, Modrić in Pašalić po 9; Henderson 13, Wiszniewski 12, Vukosavljević 9.

HELIOS - ZADAR 88:78 (21:18, 29:12, 21:23, 17:25)
Ercegović 21, Grum 18, Lorbek 17, Blazevski 13; Hill 23, Banić 14, Gecevski 12.

SPLIT CO - UNION OLIMPIJA 85:97 (14:34, 28:15, 23:25, 20:23)
Perić 20, Rančić 18, Ukić 13, Ivić 12; Boisa 35, Bocevski 15, Mance 11, Baždarić in Markoišvili po 10.

ZAGREB - REFLEX 72:90 (15:22, 20:20, 13:21, 24:27)
I. Tomas 19; Aleksandrov 22, Levour 21.

HEMOFARM - BUDUĆNOST 99:80 (20:22, 29:22, 21:21, 29:15)
Hukić 20, Bakić 19, Topić 17, Bogavac 14, Popović 11; Vukčevič 19, Minić in Pajović po 13.

ŠIBENKA - BOSNA BHT 93:71 (22:24, 18:11, 26:17, 27:21)
Čolak 15, Huljev 14, LeGrange in Broyles po 13; Marković 15, Kovačević 11, Fenn in Bajramović po 9.

PARTIZAN MB - PIVOVARNA LAŠKO 88:73 (25:17, 19:23, 25:14, 19:19)

ŠIROKI - CIBONA 70:89 (20:16, 21:26, 14:26, 15:21)

HELIOS DOMŽALE 22 3 19 -261 25
ŠIBENKA 22 6 16 -170 29 SPLIT CO 22 4 18 -167 26 ŠIROKI HERCEGTISAK 21 6 15 -217 26 HELIOS DOMŽALE 22 3 19 -261 25